رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: نتایج آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی هفته دوم خرداد ماه از طریق ادارات آموزش و پرورش اعلام می شود.

عبدالامیر عرفی افزود: بر اساس برنامه زمانی که برای تصحیح اوراق آزمون در نظر گرفته شده، پس از اتمام امتحانات پایه ششم ابتدایی، نتایج آزمون استعدادهای درخشان و مدارس نمونه دولتی از طریق ادارات آموزش و پرورش استان ها اعلام می شود.

وی با بیان اینکه در آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی امسال ۶۸۲ هزار دانش آموز پایه پنجم ابتدایی و سوم راهنمایی برای ورود به مدارس سمپاد راهنمایی و دبیرستان با یکدیگر رقابت کردند، همچنین از افزایش ظرفیت پذیرش در مدارس سمپاد و مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی ۹۳-۹۲ خبر داد.

به گفته رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، پذیرفته شدگان این آزمون در پایه اول راهنمایی و اول دبیرستان مدارس سمپاد و نمونه دولتی ادامه تحصیل خواهند داد.

عرفی ادامه داد: داوطلبان چنانچه پس از اعلام نتایج آزمون نسبت به نمرات خود اعتراضی داشته باشند می توانند از طریق سایت آموزش و پرورش و یا مراجعه به محل هایی که مشخص می شود، اعتراض خود را اعلام کنند.

  تا سال ۸۸ فقط ۹۲ شهر کشور با ۳۳۸ مدرسه سمپاد ۶۰ هزار دانش آموز را تحت پوشش داشتند، این درحالیست که این رقم تا مهر امسال به ۲۰۶ شهر با ۱۵۰ هزار دانش آموز و ۶۶۲ مدرسه سمپاد افزایش خواهد یافت و از امسال در ۱۱۴ شهر جدید مدارس سمپاد ایجاد می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات