رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: باند سارقان داخل خودرو در مشهد در یک عملیات پیچیده پلیسی توسط ماموران پلیس آگاهی دستگیر و به ۵۳ فقره سرقت اعتراف کردند.

  حسین بیدمشکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی افزایش سرقت داخل خودرو در سطح مشهد و مقابله با سرقت داخل خودرو، ماموران پلیس آگاهی خراسان رضوی با انجام یک سری کار اطلاعاتی گسترده شناسایی سارق یا سارقان را دستور کار خود قرار دهند.

بیدمشکی افزود: ماموران اداره مبارزه با سرقت با همکاری پایگاه های پلیس آگاهی مستقر در سطح مشهد با دریافت اطلاعات اولیه از مالباختگان و بررسی جغرافیایی مکانی و زمانی وقوع سرقت ها به صورت نامحسوس شناسایی و دستگیری سارقان را آغاز کردند.

وی ادامه داد: یکی از تیم های نامحسوس پلیس آگاهی سرانجام پس از چند روز کنترل یکی از محدوده های وقوع جرم در هفته گذشته تعداد پنج نفر جوان را در حال پرسه زنی در اطراف خودروهای پارک شده مشاهده و بلافاصله برای بررسی موضوع وارد عمل شدند و قبل از فرار آنان را در اقدامی ضربتی دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی عنوان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی های فنی صورت گرفته با مشاهده ادله و مستندات پلیسی لب به اعتراف گشوده و پرده از ۵۳ فقره سرقت داخل خودرو در مشهد برداشتند.

وی با اشاره به شناسایی برخی مالباختگان و تلاش برای شناسایی دیگر مالباختگان خاطرنشان کرد: متهمان با معرفی به مراجع قضایی و با قرار صادره روانه زندان شدند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی اظهار کرد: برای آن که فرصت و زمینه سرقت از سارقان سلب شود می توان با بکار بستن راهکارها و توجه به هشدارهای پلیسی تا حدود زیادی فرصت ارتکاب جرم را از بین برد و هنگام ترک خودرو نکات ایمنی را رعایت کرده و ضمن پارک خودرو در پارکینگ های عمومی از گذاشتن اشیاء قیمتی، اسناد و مدارک مهم در داخل وسیله نقلیه خودداری کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات