رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای استان تهران گفت: فرصت کافی برای بررسی دلایل رد صلاحیت شدگان انتخابات شورا هست و شاکیان مستندات خود را ارئه کنند.

حسین طلا با بیان اینکه به تمامی کسانی که رد صلاحیت شده اند این موضوع و دلایل آن ابلاغ شده گفت: این افراد می توانند در فرصت تعیین شده اعتراض کنند. فرصت کافی هست تا کسانی که رد صلاحیت شده اند دلایل خود را مطرح و به رای هیات اجرایی اعتراض خود را اعلام کنند. فرصت دفاع و احقاق حق هست. شاید سوءتفاهمی باشد و با ارائه سند مشکل حل شود.

طلا به این پرسش که آیا معیار رد صلاحیت کاندیداها در این دوره انتخابات شوراها با دوره های دیگر متفاوت است گفت: اینکه در دوره های قبل چگونه افراد برای حضور در انتخابات شوراها برگزیده می شدند خبر ندارم اما اجازه دهید دستگاههای نظارتی و اجرایی که قانون پیش بینی کرده است کار خود را انجام دهند.

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه آیا امکان تجدید نظر در مورد افرادی که صلاحیتشان رد شده است وجود دارد تاکید کرد: افرادی که رد صلاحیت شده اند و نسبت به این موضوع شکایت دارند، مدارک خود را بیاورند بعد از بررسی ممکن است تجدید نظر شود.

۲۰۳ کاندیدای شورای شهر تهران از سوی هیات های اجرایی رد صلاحیت شده اند.

در میان این ۲۰۳ کاندیدای رد صلاحیت شده، اسامی چهره هایی چون معصومه ابتکار، احمد حکیمی پور، عبدالرضا داوری، مجید نصیرپور، احمد دنیامالی، علیرضا دبیر، درودیان، الهه راستگو، فاطه راکعی، علی ربیعی، مسعود سلطانی فر، محمد شاهی عرب لو، علی صالح آبادی، فریدون عموزاده خلیلی، حبیب الله کاسه ساز، محمد غریبانی، محمد حسن مختاباد، محمد هاشم مهیمنی و محسن هاشمی دیده می شود.

پس از اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان به هیات های نظارت، این هیات ها ۱۰ روز وقت دارند تا درخواست اعتراض کنندگان به رد صلاحیت شان را بررسی کرده و نتیجه را اعلام کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات