همایون ارشادی بازیگر سینمای ایران گفت: «در تمام پروژه‌های بین‌المللی که این سال‌ها به عنوان بازیگر حضور داشته‌ام، خودم را یک بازیگر ایرانی معرفی کرده‌ام و ایرانی بودنم را افتخار می‌دانم. »

بازیگر بین المللی کشورمان افزود: « حضور من در یک پروژه بین المللی، مثل پیروزی یک قهرمان ورزشکار در مسابقات جهانی است که نام ایران را مطرح می کند. »
وی با بیان این که پرچم یک کشور، معرف تمام ویژگی ها، آیین ها، سنن و تفکرات مردم آن است، یادآور شد: « پرچم داشتن، معرف یک کشور است و هر کشوری به وسیله پرچم می تواند در مجامع جهانی حضور داشته باشد. هیچ کشوری در دنیا بدون پرچم نیست و پرچم هویت و شناسنامه یک کشور است. »
ارشادی در گفت وگو با ستاد خبری جشنواره پرچم با تاکید بر این که نباید به جنبه های ظاهری و شعاری استفاده از پرچم بسنده کرد، گفت: « موقعی که شما به عنوان یک ایرانی افتخاری کسب کنید، پرچم ایران برافراشته می شود و دیگر احتیاج به خودنمایی و استفاده از جنبه های ظاهری پرچم وجود ندارد. »
بازیگر طعم گیلاس، تغییرات پرچم ملی را بعد از انقلاب اسلامی مثبت خواند و تاکید کرد: « این تغییرات، هویت اسلامی و ایرانی مردم ما را نشان می دهد و رنگ های پرچم کشورمان، حاوی معانی خاصی است و سه رنگ مهم و اصلی در دنیا و در رنگ پرچم کشور ما مورد استفاده قرار گرفته است. »
به گزارش لرستان خبر به نقل از شهرخبر ، همایون ارشادی، با بیان این که برگزاری جشنواره می تواند اهمیت پرچم را به آحاد جامعه نشان بدهد، افزود: « موقعی که یک جشنواره با موضوع تخصصی پرچم برگزار می شود، توجه جامعه را برمی انگیزاند و باعث کسب احترام بیشتر برای پرچم کشورمان می شود. »
نخستین جشنواره پرچم در۳ رشته عکس، پوستر و نقاشی کودک و نوجوان، به همت مدیریت فرهنگی- هنری منطقه ۵ و فرهنگسرای فردوس برگزار می شود. علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره، تا ۸ خرداد ماه فرصت دارند آثار خود را به نشانی تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه مخابرات، فرهنگسرای فردوس، دبیرخانه جشنواره پرچم ارسال، یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۴۴۰۳۱۱۶۰ تماس بگیرند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات