عضو فعلی شورای اسلامی شهر تهران و عضو لیست ائتلاف شهرامید گفت: تعدد لیست ها و ائتلاف ها در شوراهای شهر می تواند به پرشورتر شدن انتخابات کمک کند و به این ترتیب می توان تشکیل ائتلاف شهرامید را مثبت ارزیابی کرد.

مرتضی طلایی درباره این ائتلاف گفت: باید از هر حرکتی که به هر چه پرشورتر برگزار شدن انتخابات منجر می شود، حمایت کرد. من از قرارگیری در لیست این ائتلاف استقبال می کنم. البته ممکن است تعدد لیست ها و ائتلاف های مختلف، باعث ایجاد کمی سردرگمی بین شرکت کنندگان شود، اما در نگاه کلی دستاوردهای مثبتی دارد که باعث ایجاد رقابت بیشتر و در نتیجه پرشورتر بودن انتخابات می شود.

وی تاکید کرد: در این بین لیست های متشکل از نیروهای متدین و انقلابی که با مشکلات آشنا هستند و تخصص کافی دارند، قطعآ بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و حضور این نیروها در شورای شهر تهران اثرات مثبتی در پی خواهدداشت. در هر صورت توصیه من این است که در انتخاب افراد، باید به توانمندی و پایبندی به ارزش ها توجه داشت.

این عضو ائتلاف شهر امید در ادامه با انتقاد از عدم پوشش مناسب اخبار و مسائل مربوط به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در رسانه ملی، گفت: صدا و سیما حق شوراها را به خوبی ادا نکرده است. این مسئله دغدغه ای بود که از زمان مطرح شدن مسئله تجمیع انتخابات ریاست جمهوری و شوراها ذهن ما را مشغول کرده بود و متاسفانه همانطور که پیش بینی می کردیم اتفاق افتاد.

طلایی افزود: البته در فضای مجازی و رسانه های مکتوب توجه و پوشش خوبی به انتخابات شوراها انجام شده است، اما باید از همین فرصت باقی مانده تا انتخابات نهایت استفاده را کرد و رسانه ها مردم را بیشتر با نقش شوراها آشنا کنند. مردم باید اهمیت شوراها را در زندگی خود درک کنند و بدانند که شورا در واقع دولت محلی است. به همین دلیل حضور نیروهای خدمتگزار و متخصص در شوراها قطعآ بر زندگی مردم تاثیر خواهد گذاشت.

این عضو لیست ائتلاف شهر امید با اشاره به تاثیرات مثبتی که شورای صالح می تواند بر زندگی مردم داشته باشد، گفت: نمونه تاثیر مثبت شوراها را می توان در شورای شهر تهران در دوره اخیر (سوم) دید که با انتخاب شهردار خوب و مدیریت درست شورا، چهره شهر تهران به نصبت قبل تغییرات مثبت زیادی کرد.

وی در پایان گفت: توصیه من این است که شهروندان انتخابات شوراها را هم مانند ریاست جمهوری جدی بگیرند و در تعیین سرنوشت خود دخیل باشند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات