یک تانکر ۳۰ هزار لیتری حامل گازوئیل ظهر روزشنبه در مسیر اتوبان تهران – ساوه واژگون و سبب انسداد بخش هایی از مسیر شد.

  سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در تشریح جزئیات این خبر گفت: وقوع یک مورد حادثه واژگونی یک تانکر در ساعت ۱۳: ۱۷ به ستاد فرماندهی آتش نشانی اطلاع داده شد و این ستاد، آتش نشانان ایستگاه ۵۹ و ۱۶ را به همراه خودروهای فوماتیک و کف و تانکر آب به عنوان نیروی کمکی به محل حادثه واقع در کیلومتر ۱۴ اتوبان تهران – ساوه اعزام کرد.

وی با بیان اینکه سه ایستگاه از آتش نشانی شهرستان های اطراف در محل حضور داشتند، اضافه کرد: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که یک تانکر ۳۰ هزار لیتری حامل گازوئیل حین حرکت در اتوبان با یک دستگاه وانت تصادف کرده و پس از انحراف از مسیر اولیه و برخورد با گاردریل، واژگون شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه واژگونی این تانکر سبب انسداد دو لاین از مسیر و ترافیک سنگین شده بود، خاطر نشان کرد: عوامل پلیس راهور با حضور در محل اقدامات خود برای روان سازی ترافیک را انجام دادند.

ملکی اضافه کرد: آتش نشانان در محل حادثه در اقدامی همزمان، راننده مجروح وانت را از خودرو خارج و به عوامل اورژانس تحویل دادند.

به گفته وی، راننده کامیون نیز پیش از رسیدن امدادگران خود از کابین خارج شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در پی این حادثه قسمت کابین کامیون کاملا شعله ور شده و احتمال سرایت آن به تانکر و همچنین گازوئیل هایی که به سطح اتوبان ریخته بود، وجود داشت به ایسنا گفت: آتش نشانان به سرعت اقدام به کف پاشی به کامیون کرده و این تانکر و سطح خیابان را غرق در کف کردند تا از سرایت شعله های آتش به آن جلوگیری کنند.

ملکی ادامه داد: آتش نشانان پس از خاموش کردن شعله های آتش، اقدام به ایمن سازی محل کرده و با استفاده از یک دستگاه جرثقیل، تانکر را به حالت اولیه بازگردانده و مسیر را بازگشایی کردند.

وی با اشاره به تحقیقات پلیس راهور برای اعلام علت این حادثه، خاطرنشان کرد: آتش نشانان تهران پس از پاکسازی مسیر از گازوئیل ها، به عملیات خود در ساعت ۱۵: ۱۵خاتمه دادند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات