در یک حرکت ایثارگرانه دیگر در اردبیل آتنای شش ساله به چهار نفر حیات دوباره بخشید.

در یک ایثارگری دیگر خانواده آتنا دانشور کودک شش ساله بعد از اینکه فرزندشان دچار مرگ مغزی شده بود با اهدای اعضای کودک خود جان چهار نفر را از مرگ حتمی نجات دادند.

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اعلام این خبر به خبرگزاری فارس اظهار داشت: به دنبال سانحه تصادف و مرگ مغزی آتنا دانشور کودک شش ساله، اعضای او به چندین بیمار اهدا شد تا آنها از مرگ حتمی نجات پیدا کنند.

حسن قبادی تصریح کرد: اعضای این کودک برای پیوند به تهران ارسال شد تا دو کلیه، قلب و کبد این کودک برای بیماران نیازمند پیوند بخورد تا آنها نیز از مرگ حتمی نجات پیدا کنند.

وی با اعلام اینکه تاکنون پیوند اعضای ۲۳ مرگ مغزی در استان اردبیل جان ۸۷ نفر بیمار نیازمند را نجات داده است، خاطر نشان کرد: در این حرکت خداپسندانه اعضای افراد دچار مرگ مغزی شده برای پیوند به مراکز بیمارستانی تهران ارسال می شود تا این پیوند صورت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، پدر و مادر این کودک شش ساله در حالی که به شدت از مرگ فرزندشان متأثر شده بودند، از این حرکت ابراز خرسندی کرده و بیان داشتند که قلب فرشته کوچکشان آتنا در قلب فرد نیازمندی می تپد و آنها با این تپش روح و جان تازه ای می گیرند.

با اهدای اعضای آتنای خردسال به عنوان فرشته نجات چندین فرد بیمار در حال حاضر تعداد بیماران مرگ مغزی که اعضایشان به بیماران نیازمند اهدا شده تا پیوند صورت بگیرد در استان اردبیل به ۲۳ نفر می رسد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات