جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از الزامی شدن دوره آموزش نظامی برای مشمولان معاف از خدمت سربازی از تیر امسال و مهلت سه ماهه عفو رهبری برای سربازان فراری تا پایان شهریور امسال خبر داد.

سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برابر قانون جدید نظام وظیفه عمومی تمام مشمولان معافیت از خدمت باید دوره آموزش نظامی را طی کنند و سپس کارت پایان خدمت را دریافت کنند.

کمالی گفت: از اول تیر امسال آموزش مشمولان معاف از خدمت الزامی می شود و تمام مشمولان به غیر از گروه معافیت های پزشکی به مدت حداکثر یک ماه در نزدیکترین محل آموزشی به محل سکونت خود آموزش نظامی خواهند دید و این قانون شامل افرادی که در گذشته معاف شده اند، نمی شود.

وی درباره وضعیت سربازان فراری گفت: مشمولانی که تا پایان سال ۸۶ از محل خدمت خود فرار کرده اند مورد عفو مقام معظم رهبری قرار گرفته و این افراد تا پایان شهریور امسال مهلت دارند که خودشان را برای ادامه مدت زمان خدمت معرفی کنند و اگر در این زمان خود را معرفی نکنند از تاریخ یک مهر مجدداً در شمول غیبت قرار گرفته و مانند سربازان فراری با آنان رفتار خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات