شهردار تهران امروز در مراسم تکمیل عملیات نصب قطعات بتنی عرشه پل اصلی بزرگراه صدر و حذف دو جرثقیل غول پیکر این پروژه حاضر شد و گفت: اگر در سال های جنگ خون دادن را یاد گرفتیم در این سالها خون دل خوردن را به خوبی یاد گرفته ایم.

  دکتر محمد باقر قالیباف در حاشیه مراسم تکمیل عملیات نصب قطعات بتنی عرشه پل اصلی بزرگراه صدر با ارائه توضیحاتی در مورد خصوصیات فنی این پروژه گفت: پروژه در مرحله نازک کاری و ایمن سازی قرار دارد و قرار است کنترل ترافیک دقیق و هوشمندی روی پل و تونل و محل اتصال این دو اجرا شود چرا که به دلیل دو طبقه بودن این پروژه ممکن است سرعت خودروها روی پل زیاد باشد و باید این کنترل پیش بینی شود.

قالیباف زمان بهره برداری از پروژه بزرگراه طبقاتی صدر را پایان تابستان یعنی تقریبا تا پایان این دوره مدیریت شهری اعلام کرد و گفت: برای این پروژه مطالعات ترافیکی و فنی دقیقی صورت گرفته و قطعا اجرای این پروژه در این نقطه و این بزرگراه لازم بود. چرا که صدر همیشه از صبح تا شب ترافیک داشت و ضرورت اجرای این پروژه احساس می شد.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه این پروژه نه تنها بر اساس استانداردهای ملی بلکه بر اساس استانداردهای بین المللی و کلیه موسسات معتبر در پل سازی احداث شده است گفت: هیچ یک از قطعات نصب شده در این پل سری کاری نیست و برای هر قطعه و قالب و نصب آن نقشه برداری جداگانه صورت گرفته است.

وی تاکید کرد که این پروژه مصداق تولید ملی است و در آن دانش فنی پل سازی به صورت فوق العاده اجرایی شده است و با این پل می توانیم بگوییم که دانش فنی پل سازی در کشور تکمیل شده و دیگر در هر شرایطی می توانیم پل بسازیم.

قالیباف که پس از یکماه مجددا در جمع خبرنگاران حضور یافته بود در پاسخ به این سوال که آیا در شهرداری تهران می مانید یا نه گفت: این سوال را در زمان انتخابات هم از من پرسیدند که اگر انتخاب نشدم چه خواهم کرد و من پاسخ دادم که خدمت در هرجایی که حضور داشته باشیم ادامه دارد تا هر زمان که مفید واقع شویم.

شهردار تهران همچنین در پاسخ به ایسنا در ارزیابی از ترکیب جدید شورای چهارم و ادامه فعالیت با این شورا در فرصت باقی ماندن در کسوت شهردار تهران و ادامه همکاری با این شورا در صورت انتخاب مجدد به عنوان شهردار تهران از سوی شورای شهر گفت: به نظر می رسد جای نگرانی وجود ندارد و این تضارب آرا باعث رشد بیشتر برای شهر خواهد شد و حتما ۳۱ نفر با این مبانی موجود می توانند کمک بیشتری به شهرداری تهران و شهر تهران داشته باشند.

به گزارش ایسنا، وی همچنین در جریان اجرای این برنامه نیز در سخنانی خطاب به کارگران و مهندسان این پروژه گفت: هیچ کس به اندازه خود شما که مجاهدت کردید از تکمیل این کار خوشحال نمی شود.

وی در ادامه خطاب به معاون عمرانی خود که در مورد مشکلات اجرایی این پروژه و کم کاری ها درد و دل هایی داشت گفت: ما در مجموعه مدیریت شهری از روز اول اعلام کردیم که با روحیه و فرهنگ جهادی باید پیش برویم و در این روحیه مشخصه هایی نظیر اقداماتی که در دوران جنگ انجام شد را باید ببینیم و در دوران جنگ هم همین جوانان حضور داشتند و هرکجا که لازم باشد بدون توجه به درس و مشق و زن و فرزند و یا منفعت های زندگی این روحیه جهادی را ادامه می دهند.

شهردار تهران با بیان اینکه روحیه جهادی یعنی اینکه هر کجا نیاز بود بدون حاشیه وارد عرصه خدمت شویم افزود: حالا در این دوران هم بر این باور هستیم که اگر جنگ تمام شده عرصه خدمت و مجاهدت در سایه روحیه جهادی ادامه دارد و اگر آنجا خون دادن را یاد گرفتیم اینجا خون دل خوردن را یاد گرفته ایم.

وی اضافه کرد: زیادند افرادی که به جای کارکردن فقط حرف می زنند و با گفتار درمانی کار خود را جلو می برند. بسیار هستند افرادی که می آیند و می روند و مردم اصلا نمی فهمند و این روحیه به هیچ وجه خوب نیست.

قالیباف تصریح کرد: مهم این است که اگر کسی آمد و کاری را انجام داد مورد انتقاد منصفانه و ارزیابی قرار گیرد و به بسیاری از حرف ها توجه نکند چرا که بیشتر این حرفهای گفته شده ریشه در حسادت دارد و به آنها نباید توجه کرده و پاسخ دهیم چرا که فرصت کار کردن را از دست می دهیم.

قالیباف اضافه کرد: پل صدر با روحیه جهادی و توجه به جوانان و اعتماد به آنها و نیز همراهی پیشکسوتان و با تجربه ها پیش رفت و خوشحالیم که امروز در دانشگاه های کشور در مورد این پروژه به عنوان یک موضوع کاملا فنی بحث می شود و فضای آن می تواند تبدیل به ورک شاپی برای همه دانشجویان باشد.

به گزارش ایسنا، وی در ادامه از مردمی که در حاشیه اجرای این پروژه زندگی می کنند و نیز مردمی که هر روز مجبور به تردد از این مسیر هستند عذرخواهی کرد و گفت: به خاطر مزاحمت های این دو سال از روی آنها شرمنده هستیم اما این را بدانید که در این مدت هیچ یک از پیامهای ۱۳۷ شکایت از این پروژه نبوده است چرا که مردم باور دارند اگر در ترافیک مانده اند در پشت این فضاها مجموعه ای در کار و فعالیت هستند و در نهایت بهره این اقدامات را خودشان خواهند برد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات