مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی از روز شنبه سوم فروردین ماه به کشور خبر داد و گفت: طبق بررسی نقشه های پیش یابی سامانه جدید بارشی از نوار غربی، کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

  عبدالرضا امیدوار شهری افزود: با ورود سامانه بارشی جدید از عصر امروز شنبه سوم فروردین ماه تا فردا چهارم فروردین ماه، استانهای آذربایجان غربی استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، جنوب ایلام، شرق خوزستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و سپس قزوین، گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی وزش باد، بارش باران گاهی با رعد و برق پیش بینی می شود.

وی افزود: این وضعیت جوی در روز دوشنبه پنجم فروردین نیز در استانهای گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی دیده می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و مرتفع استانهای آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، اردبیل، زنجان و ارتفاعات البرز به صورت برف پیش بینی می شود.

به گفته امیدوار، پیش بینی می شود از اواخر یکشنبه و طی روز دوشنبه در بیشتر استانهای واقع در نیمه شمالی و جنوب غرب کشور به ویژه در سواحل دریای خزر، دمای هوا کاهش یابد
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات