فرمانده نیروی انتظامی از کاهش ۲۰ درصدی جرایم در ماه رمضان خبرداد.

  سردار اسماعیل احمدی مقدم ظهر امروز در حاشیه بازدید از فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه این فرماندهی پیشرفت بسیار زیادی را داشته، گفت: چهار سال پیش که دور اول بازرسی و ارزیابی از تهران بزرگ آغاز شد، این فرماندهی توانست از ۱۰۰ نمره، ۷۵ را به خود اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه دو سال پیش و در دور دوم طرح ارزیابی و عملکرد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ توانست نمره ۷۹ را کسب کند، گفت: در این دوره از ارزیابی ها، این فرماندهی توانست نمره ۸۵ از ۱۰۰ را کسب کند که نشان دهنده تلاش چشمگیر و شبانه روزی ماموران پلیس است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در ابعاد مختلف زیرساختی از جمله بهبود ساختمان، تجهیزات، رسیدگی به کارکنان و ارتباطات، اقدامات خوبی صورت گرفته است، گفت: اقدامات زیادی را در حوزه ماموریتی پلیس در همه ابعاد شاهد هستیم که نشان می دهد ماموران برای بهبود وضعیت، تلاش مضاعفی دارند که البته در تهران با همه اقدامات صورت گرفته، هنوز نیز نظر مردم متفاوت است.

احمدی مقدم با بیان اینکه در چهار سال گذشته نسبت به تمامی هشت سال دوره مدیریت اش عدد نیروی انسانی در پایتخت ۱.۵ برابر شده و ساختمان های جدید، احداث و اقدامات زیرساختی انجام شده است، گفت: مطالبات مردمی بالا است که این به دلیل انباشت مجرمان و توسعه حاشیه نشینی و عواملی از این دست است.

وی با بیان اینکه برابر آمار و شاخص ها در پلیس آگاهی، راهور، پلیس پیشگیری و… اقدامات زیادی صورت گرفته، گفت: توجه به کیفیت، تدبیر و عقلانیت در اداره اجتماعی بحران های پلیسی، یکی دیگر از اقدامات موثر این پلیس است؛ به گونه ای که در قبل، حین و بعد از انتخابات و همچنین در جشن های مسابقات ورزشی شاهد آن بودیم که با تدبیر و رفتار اجتماعی، ذائقه ها شیرین شد و باید با افزایش آموزش و افزایش جنبه های مدیریت بتوانیم این مهم را تقویت کنیم.

فرمانده ناجا همچنین در مورد برخی اخبار منتشره مبنی بر حادثه امر به معروف، گفت: از اینکه افرادی در جامعه احساس وظیفه کرده و امر به معروف می کنند، تشکر می کنم که امر به معروف یکی از واجبات دین است و دعوت افراد به خوبی و پرهیز از بدی، اختصاص به دین و کشور خاصی ندارد و این کنترل همگانی، ارزنده و لازم است و در دین نیز به عنوان فریضه از آن یاد شده است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه بنا به سخنان مقام معظم رهبری، امر به معروف سه مرحله دارد، گفت: در مرحله اول، عملی و رفتاری، در مرحله دوم تذکر لسانی و در مرحله سوم برخورد انتظامی است که در دو مرحله اول، این مسئله جنبه عمومی و همگانی داشته و مرحله سوم نیز ویژه ماموران حکومتی است که مردم از ورود به مرحله سوم اجتناب کرده و تذکر کفایت می کند.

وی با بیان اینکه تلاش برای دستگیری فرد خطاکننده و تحویل آن به ماموران، خلاف مقررات و قوانین است، گفت: البته ممکن است در این زمان تنش هایی نیز ایجاد شود که در قضیه اخیر، تحقیقات و بررسی ها در ابعاد مختلف و اظهارات طرفین انجام شده و ماجرا روشن است، اما اگر ما در حدود خود حرکت کنیم، کمتر مشکلاتی ایجاد می شود. هر چند ناجا از امر به معروف حمایت کامل دارد، اما در نظر داشته باشید که امر به معروف تنها به این مقولات ختم نمی شود و اگر دیدیم فردی زباله ای انداخت یا روزه خواری کرد، می توان آن را نیز به معروف دعوت کرد.

احمدی مقدم با بیان اینکه مردم باید این فرهنگ را تقویت کنند، اما نباید موجب درگیری و تنش شود، گفت: در دین اسلام نیز آمده است که اگر احتمال وجود دارد که این دعوت به معروف اثر نداشته باشد، از انجام آن اجتناب شود.

فرمانده ناجا درباره میزان وقوع جرایم در ماه مبارک رمضان به ایسنا گفت: جرایم و تصادفات نسبت به مدت ماه قبل از ماه رمضان کاهش چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه در کل جرایم حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است، گفت: آمار در حوزه های مختلف متعاقبا منتشر می شود، البته لازم به ذکر است که مردم نیز همراهی خوبی داشته اند، به گونه ای که سفرها نسبت به مدت مشابه قبل از ماه مبارک، ۸۰ درصد کاهش داشته و آداب ماه رمضان نیز رعایت شده است؛ به گونه ای که مصادیق علنی روزه خواری نسبت به گذشته کاهش چشمگیری داشته که این مهم را مردم نیز می توانند در سطح کشور مشاهده کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات