رئیس مرکز آمار وزارت آموزش و پرورش از کاهش ۷ درصدی دانش آموزان در سال جاری خبر داد و گفت: امسال تعداد دانش آموزان از ۱۲ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۸۱۳ نفر به ۱۲ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۹۰۳ نفر کاهش یافته است.

  یوسف نوری رئیس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در جلسه مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور و اعضای شورای معاونین این وزارتخانه که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، تعداد دانش آموز ثبت نام شده در سامانه نام نویسی را تا امروز، ۱۱ میلیون و ۲۸۲ هزار و ۳۵۶ نفر اعلام کرد و گفت: امسال نسبت به سال گذشته تعداد ۱۲۸ هزار و ۲۹۷ نوآموز پیش دبستانی در این سامانه ثبت نام کرده اند که با این وجود درصد ثبت نام دانش آموزان به ۸۸ درصد می رسد.

وی درصد ثبت نام در دوره ابتدایی را ۹۶.۶ درصد، دوره راهنمایی و اول متوسطه را ۸۷.۴ درصد و دوره متوسطه دوم را ۸۰.۲ درصد ذکر کرد و افزود: استان سیستان و بلوچستان با ۹۴ درصد و استان های آذربایجان غربی و زنجان به طور مشترک با ۹۳ درصد حائز بالاترین رتبه ثبت نام در سامانه بوده اند.

نوری، آمار دانش آموزان در سال تحصیلی جاری نسبت به سال گذشته را با کاهش ۷ درصدی مواجه خواند و یادآور شد: امسال تعداد دانش آموزان از ۱۲ میلیون ۳۲۷ هزار و ۸۱۳ نفر به ۱۲ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۹۰۳ نفر کاهش یافته است که این کاهش مربوط به دوره متوسطه است؛ در مقابل آن تعداد دانش آموزان ابتدایی با رشد یک درصدی جمعیت در این پایه مواجه بوده است.

رئیس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تعداد دانش آموزان مدارس غیر دولتی ۲.۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل به یک میلیون و ۴ هزار و ۸۷۶ دانش آموز افزایش یافته است؛ همچنین تعداد نوآموزان پیش دبستانی نیز رشد ۱۳.۳ درصدی را نشان می دهد.

وی، این افزایش را شامل مدارس شاهد با رشد ۲۵.۷ درصدی، مدارس سمپاد با رشد ۱۸.۲۳ درصدی، مدارس عشایری با ۸.۷۷ درصدی، نمونه دولتی با ۱۲.۸ درصدی و کاردانش با ۱۲.۶ درصد دانست و متذکر شد: ۵۲.۲ درصد نیروی انسانی آموزش و پرورش را خانم ها و مابقی را آقایان تشکیل می دهند.

نوری اظهار داشت: ۵۸ درصد فضاهای آموزشی در روستا و مابقی در شهرها واقع است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات