سایت Scimago که دانشگاه ها و موسسات پژوهشی جهان را بر اساس عملکرد پژوهشی در قالب مقالاتی که در نشریات معتبر بین المللی چاپ می شود را ارزیابی و رتبه بندی می کند، دانشگاه علوم پزشکی تهران را دارای رتبه ششم منطقه و ۳۴۸ دنیا اعلام کرد.

  سایت Scimago که دانشگاه ها و موسسات پژوهشی جهان را بر اساس عملکرد پژوهشی در قالب مقالاتی که در نشریات معتبر بین المللی چاپ می شود را ارزیابی و رتبه بندی می کند، دانشگاه علوم پزشکی تهران را دارای رتبه ششم منطقه و ۳۴۸ دنیا اعلام کرده است.

براساس گزارش این سایت، رتبه سال گذشته این دانشگاه در منطقه هفتم و در دنیا ۳۹۴ اعلام شده بود. در این رتبه بندی مقالات علمی پژوهشگران موسسات دانشگاهی و پژوهشی به چاپ رسیده در مجلات اندکس شده و در پایگاه داده های علمی Scopus در بازه زمانی ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ بررسی شده است و در این رتبه بندی دانشگاه آزاد همچون سال گذشته در صدر دانشگاه های ایران و با یک رتبه بهبود در صدر دانشگاه های منطقه و رتبه ۸۷ جهان قرار گرفته است.

دانشگاه تهران نیز همانند سال گذشته به رتبه دوم کشوری اکتفا کرد اما با دو رتبه بهبود در جایگاه سوم منطقه و با ۳۱ رتبه بهبود در جایگاه ۲۲۶ جهان ایستاده است.

دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در دو سال پیاپی به رتبه نخست کشوری در بین دانشگاههای علوم پزشکی و رتبه سوم کشوری، با یک رتبه بهبود در رتبه ششم منطقه و با ۴۶ رتبه ارتقاء در مقام ۳۴۸ جهان قرار گرقته است.

دانشگاه صنعتی شریف نیز در چهار سال گذشته موفق به کسب رتبه چهارم کشوری شده و در این مدت همچنان در بهبود رتبه منطقه ای (۹) و جهانی (۴۳۹) خود کوشیده است.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در جایگاه پنجم کشوری، ۱۳ منطقه و ۴۹۰ جهانی قرار دارد و دانشگاه تربیت مدرس نیز به ترتیب رتبه های ششم، ۱۷ و ۵۱۷ را کسب کرده است. گفتنی است در این سایت برونداد علمی بیش از ۲ هزار و ۷۴۰ موسسه مورد بررسی قرار گرفته است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات