۳۱ شهر و ۲۴۲ روستای ۵ استان کشور طی یک هفته اخیر دچار سیل و آبگرفتگی شده اند و با تداوم بارش ها از فردا موج جدید سیل در برخی استان های دیگر را خواهیم داشت.

نیمه تابستان با تداوم بارش های تابستانه از یک هفته اخیر سطح رودخانه ها را در برخی استان ها مانند سیستان و بلوچستان و کرمان بالا آورده و سیل در استان های هرمزگان، فارس، اصفهان، سیستان و کرمان تاکنون ۳۱ شهر و ۲۴۲ روستا و مناطق عشایر نشین را درگیر کرده است.

گزارش های هواشناسی موید این امر است که با شروع بارندگی ها از فردا، سیل در استان های دیگری مانند خراسان جنوبی و رضوی آغاز شده و در سیستان و بلوچستان نیز تشدید خواهد شد.

محمود مظفر رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در مورد آخرین وضعیت سیل و آب گرفتگی در کشور به خبرنگار فارس گفت: تاکنون ۵۵۰ امدادگر هلال احمر در قالب ۵۰ تیم برای امدادرسانی به مناطق سیل زده عازم شده اند که توانستند ۵ هزار نفر را از سیل و آبگرفتگی بیرون بکشند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تخریب ۳۰ تا ۷۰ درصدی برخی منازل مسکونی ۲۶۰۰ نفر از سیل زدگان در ۱۳۰۰ دستگاه چادر به طور موقت اسکان داده شده اند تا آب از منازل توسط پمپ های لجن کش تخلیه شود.

وی درمورد قربانیان سیل گفت: طبق آمار امدادگران هلال احمر تاکنون ۱۱ نفر در سیل جان خود را از دست داده که ۴ نفر مربوط به استان سیستان و بلوچستان، ۳ نفر کرمان، ۳ نفر در هرمزگان و یک نفر در استان فارس بوده است.

مظفر همچنین از مفقود شدن ۲ نفر در سیل اخیر خبر داد و گفت: تلاش امدادگران برای یافتن این دو نفر همچنین ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر همچنین از توزیع ۷ هزار بسته غذایی، ۴ هزار تخته موکت و ۴۵۰۰ تخته پتو بین سیل زدگان خب رداد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات