رئیس پلیس راهور تهران با اعلام اجرای طرح کنترل گذرگاههای عابر پیاده در پایتخت گفت: ترافیک پایتخت در مهرماه ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش می یابد

سردار حسین رحیمی روز شنبه با اشاره به آغاز طرح کنترل گذرگاههای عابر پیاده اظهار داشت: ۴۰ درصد کشته های تصادفات شهر تهران را عابران و ۳۰ درصد را موتورسواران تشکیل می دهند که بر این اساس طرح آموزش عابران پیاده، راکبان موتورسیکلت و رانندگان را به اجرا در آوردیم. تجربه نشان داده است برخوردهای سلبی و سخت جوابگو نیست و انتظاری که ما از این موضوع داشتیم نیز به نتیجه نرسید به همین دلیل اقدامات فرهنگی و ارشادی را در دستور کار قرار دادیم.

وی ادامه داد: این طرح از هفته قبل در گذرگاه های عابر پیاده آغاز شده است تا ماموران با تمامی تخلفات از سوی رانندگان، موتورسواران و رانندگان برخورد ارشادی می کنند.

به گفته رئیس پلیس راهور تهران، ماموران پلیس ضمن استقرار در تمامی تقاطع ها ضمن اعمال قانون متخلفان آنها را به کلاس های آموزشی که در نزدیک ترین محل به وقوع تخلف برگزار می شود راهنمایی می کنند. در طرح ارشادی عابران نیز آنها موظفند مقررات عبور و مرور را رعایت کند و این گونه نیست که از هر کجا دلشان خواست تردد کنند برخورد با عابران در حد تذکر ارشادی است.

وی افزود: از میان ۴۰ درصد کشته های تصادفات که عابران هستند ۲۶ درصد آنها در گذرگاههای عابر پیاده جانشان را از دست می دهند.

رحیمی تاکید کرد: رانندگان متخلف علاوه بر جریمه ۲۰۰ هزار ریالی باید در کلاس های آموزشی اجباری کوتاه مدت حاضر شوند.

وی از افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی ترافیک در مهرماه و همزمان با بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: با توجه به نزدیکی مهرماه و افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی ترافیک پلیس تصمیم گرفت طرح کنترل گذرگاه های, عابر پیاده را تا قبل از مهرماه به اجرا در آورد.

به گفته رئیس پلیس راهور تهران، در حال حاضر ۶۵ تقاطع به دوربین چراغ قرمز و تجاوز به گذرگاه عابر پیاده مجهز است که این میزان تا پایان سال به ۱۵۰ گذرگاه افزایش پیدا می کند این در حالی است که علاوه بر ماموران حاضر در چهارراه ها و دوربین کنترل گذرگاه ها پلیس از طریق مرکز کنترل و فرماندهی این تخلفات را کنترل کرده و متخلفان را اعمال قانون می کند.

وی ادامه داد: بر این اساس از راننده ای که به گذرگاه عابر پیاده تجاوز کرده، از کمربند ایمنی استفاده نکرده و هنگام رانندگی اقدام به استعمال دخانیات کند یا از موبایل استفاده کند اعمال قانون می شود ضمن اینکه موتورسیکلت سواران نیز حتماً باید کلاه ایمنی داشته باشند و اگر برای تردد وارد پیاده راه شوند با آنها برخورد می شود.

رحیمی با اشاره به تمهیدات پلیس برای سرویس مدارس گفت: تمهیدات لازم برای سرویس مدارس اندیشیده شده است و تا قبل از بازگشایی مدارس ۱۰ هزار راننده سرویس آموزش می بینند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات