دبیر اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ارائه طرح بازگشت بیمه خدمات درمانی به وزارت بهداشت در مجلس، در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر رسول خضری در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، گفت: متأسفانه نبود صندوق بیمه های درمانی در وزارت بهداشت و عدم مدیریت این وزارتخانه و هزینه های درمانی موجب ایجاد مشکلات عدیده برای این وزارتخانه و دانشگاه های علوم پزشکی کشور شده است که قصد داریم با ارائه این طرح بخشی از این مشکلات را مرتفع کنیم.

وی افزود: صندوق بیمه خدمات درمانی پس از تشکیل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط مجلس از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آن وزارتخانه منتقل شد که توسط این طرح مجددآ به وزارت بهداشت برمی گردد.

خضری ادامه داد: از آنجا که تصویب این طرح مخالف مصوبات برنامه پنجم توسعه کشور است نیازمند رأی دادن دو سوم نمایندگان حاضر در صحن علنی مجلس است که خوشبختانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با کلیات این طرح موافقت کرده است و امیدواریم در صحن علنی مجلس مطرح شده و رأی لازم را بیاورد.

وی، سفر وزیر بهداشت به استان آذربایجان غربی را به عنوان اولین سفر کاری دکتر هاشمی مثبت ارزیابی کرد و گفت: راه اندازی بیمارستان ۴۵۰ تختخوابی شهیدبهشتی ارومیه که ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بزرگترین مجتمع بیمارستانی شمال غرب کشور خواهد بود، یکی از مطالبات جدی مردم استان از وزیر و دولت تدبیر و امید است
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات