یک فعال اجتماعی از فرزندزدایی به عنوان خطری جدی که خانواده های امروزی را تهدید می کند، یاد کرد.

به گزارش افکارنیوز، " نازخند صبحی" با بیان این که نداشتن فرزند، خطری است که خانواده ها را به شدت تهدید می کند، افزود: این امر به توسعه اجتماعی جامعه آینده هم خسارات جبران ناپذیری وارد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در سال های اخیر بسیاری از زوج های جوان بر این باور تأکید دارند که هزینه زندگی بالا است و نباید بچه دار شد. این گونه تصمیم ها نه تنها موجب کاهش نیروی انسانی می شود، بلکه در مجموع می تواند توسعه اجتماعی را با بحران مواجه کند.

نویسنده کتاب" طلاق؛ تهدیدها و فرصت ها" در ادامه با بیان این که به دنبال چنین تصمیم گیری ها خانواده دچار تزلزل شده و آسیب پذیر خواهد شد، اظهار کرد: بی تردید، با این رویکرد آمار طلاق نیز رو به افزایش خواهد بود. همچنین علاوه بر درهم ریخته شدن خانواده ها در پی طلاق، تنهایی زوجین مطلقه نیز روان پریشی و مشکلات عدیده دیگری را به وجود می آورد.

صبحی با یادآوری اینکه اگر زوجین فرزندزدایی داشته باشند، به تدریج تعهدشان به یکدیگر از بین رفته و به تنهایی دوران کهولت منجر خواهد شد، ادامه داد: تفریحات بیرون از خانه، تورم، بیکاری، هزینه های سنگین ازدواج و مهریه های بی قاعده از جمله علل افزایش سن ازدواج و فرزندزدایی به شمار می رود و این در حالی است که نباید فراموش کنیم که فرزند نعمت است و زوجین نباید خود را از داشتن این نعمت محروم کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات