این عکس ها از یک مرسدس بنز ضد گلوله سلطنتی گرفته شده که بدون هیچ پوشش حفاظتی حتی در حد یک چادر اتومبیل، زیر تیغ آفتاب در تابستان و برف و باران در زمستان رها شده و به این روز افتاده است.

  آثار ملی هر کشور از این حیث مهم جلوه پیدا می کنند که بیانگر تمدن و تاریخ آن کشور هستند، این آثار تاریخی می تواند ظلم و جور پادشاهان را به نمایش بگذارد و یا حتی می تواند ساده زیستی رهبر یک جامعه را به تصویر بکشند.


در ایران اسلامی با تمدنی چند هزار ساله، هم شاهد بقایای ظلم و ستم حاکمان هستیم و هم نمونه هایی از زندگی های معنوی همراه با ساده زیستی. در گذشته ای نه چندان دور نمونه ملموس اشرافی گری را در دوران پهلوی می بینیم و یک زندگی ساده را از رهبرکبیر انقلاب شاهد هستیم.


اکنون با گذشت بیش از سه دهه از پایان عمر نظام شاهنشاهی در کشورمان، نگاه داری و رسیدگی مستمر به آثار تاریخی به جا مانده از این نظام که بیانگر ظلم و ستم وارد شده به ملت ایران است امری ضروری است چرا که جوانان و نوجوانان باید بتوانند ضمن قیاس زندگی پادشاهان قبل از انقلاب با دوران انقلاب حقیقت را در یابند.


اما متاسفانه شاهد آن هستیم که در پی بی توجهی به برخی از این آثار، آن ها در حال نابودی قرار گرفته اند.


مهمترین آثار به جا مانده از نظام ستمشاهی کاخ ها و وسایل درون آن هاست که به همراه اتومبیل های گرانقیمت و بعضا بی نظیر، مجموعه ای دیدنی را فراهم کرده اند.

مجموعه سعدآباد از جمله این مجموعه هاست که هر ایرانی با بازدید از آن متحیر از فاصله حاکمان وقت با مردم می شود.


در ماه های گذشته برای چندمین مرتبه همراه دوستان برای تفریح به" سعدآب�lt; br /> شیشه بالابرهای برقی و…


گفتنی است در مجموعه سعدآباد برخی اتومبیل ها از جمله رولزرویس شخصی رضاخان در محفظه ای شیشه ای نگه داری می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات