طلایی در گفتگو با افکارنیوز:

گرچه کار شناسان حضور داشتند و مباحث کار شناسی صورت می گرفت اما نظرات اعضا در طرح ها و لوایح دیده نمی شد و بحثی که در کمیسیون ها به طور مفصل به آن پرداخته شده بود توسط اعضای غایب همان کمیسیون ها در صحن شورا نقد می شد.

گروه اجتماعی - نایب رییس شورای شهر تهران با انتقاد از غیبت برخی اعضای شورا گفت: این غیبت ها باعث کاهش کیفیت کار شده و بعضاً بسیاری از مباحث جزئی را در صحن شورا بوجود می آورد.

مرتضی طلایی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز در ارزیابی اش از افزایش کمیسیون های شورای شهر با بیان اینکه نظر تخصصی من اضافه شدن دو کمیسیون بود، اظهار داشت: با توجه به تجربه سال گذشته که عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی بودم و تقریبا تنها کمیسیونی بود که هیچ گاه تعطیل نبود اما عموما با حداکثر سه نفر تشکیل می شد و بدون استثنا در تمام جلسات چند نفر غیبت داشتند، بنابراین به نظرمی رسد در کمیسیون های جدید نیز این اتفاق تکرار شود.

وی گفت: در دوره گذشته عدم حضور اعضای کمیسیون ها در جلسات موجب کاهش کیفیت کار شده بود و لوایح و طرح ها در کمیسیون ها با حداقل حضور اعضای شورا تصمیم گیری می شد.
وی ادامه داد: گرچه کار شناسان حضور داشتند و مباحث کار شناسی صورت می گرفت اما نظرات اعضا در طرح ها و لوایح دیده نمی شد و بحثی که در کمیسیون ها به طور مفصل به آن پرداخته شده بود توسط اعضای غایب همان کمیسیون ها در صحن شورا نقد می شد.

طلایی با بیان اینکه عضو کمیسیونی که باید مدافع طرح باشد به منتقد تبدیل می شد، تصریح کرد: علت این امر در حضور نداشتن برخی اعضا در جلسات کمیسیون ها بود زیراعضو غایب در جریان مباحث نبود و می خواست نظرات کارشناسی اش را در صحن مطرح کند.

نایب رییس شورای شهر تهران این فرآیند را موجب خدشه به جایگاه صحن شورا دانست و اظهار داشت: چنانچه تعداد کمیسیون های شورا کمتر و تعداد اعضا بیشتر بود و بحث های جدی تر را پیگیر می کرد در نتیجه مباحث نیز پخته تر می شد و ما در صحن کمتر ناچار بودیم به مباحث جزئی و حاشیه ای بپردازیم.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: این نظر تخصصی من بود اما با توجه با رای اکثریت در شورا، تشکیل شش کمیسیون جدید به تصویب رسید.

وی درباره اینکه شما تشکیل کدام کمیسیون را دنبال می کردید به ایجاد کمیسیونهای معماری و شهرسازی و سلامت، محیط زیست و خدمات شهری که به گفته وی کمتر به آن ها پرداخته شده بود، اشاره کرد.
طلایی درباره زمان تعیین هیئت رئیسه و اعضای کمیسیون های جدید شورای شهر گفت: طی هفته آینده اعضای کمیسیون های شورا تعیین و بلافاصله هر کمیسیون با تشکیل جلسه داخلی نسبت به انتخاب رئیس، نایب رئیس، منشی کمیسیون و کمیسیون های تخصصی اقدام خواهند کرد.

وی درباره مبنای انتخاب اعضای کمیسیون ها یادآور شد: در انتخاب اعضای کمیسیون های شورا سه معیار اصلی علاقه، تخصص و نظر رئیس شورا مطرح است و بر این اساس رای گیری در صحن شورا انجام می شود.

نایب رئیس شورای شهر تهران درباره برنامه های آتی شورا هم گفت: گزارش اولیه مربوط به برنامه های پنج ساله سوم شهرداری تهران، گزارش سازمان میادین و میوه و تره بار از وضعیت محصولات و گزارش معاون شهرسازی در رابطه با طرح جامع و تفصیلی شهر در دستور جلسات عمومی شورا قرار دارد و به آن پرداخته خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات