راوی دفاع مقدس با بیان اینکه بدحجابی همان میدان مین امروز است، گفت: امروز اگر نتوانیم از این میدان های مین عبور کنیم باید پاسخ گوی شهدا باشیم.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی میرغفاری صبح امروز در مراسم بزرگداشت ۸۵ شهید صنعت گاز کشور در باغ موزه دفاع مقدس همدان، اظهار کرد: شهدا با شهامت و صبری که در جنگ از خود به نمایش گذاشتند، دشمنان ایران اسلامی را در دنیا خوار کردند.

وی با بیان اینکه کشور ۳۶ شهید دانش آموز تقدیم جنگ کرده است، ادامه داد: شهدای دانش آموز با رشادت خود و بدون هیچ گونه ترس و واهمه ای به میدان مین رفته و برای همسنگران خود در شب عملیات از بدن خود معبر درست می کردند.

راوی دفاع مقدس با اشاره به اینکه برخی از شهدا در عملیاتی که در فکه انجام شد، لب تشنه به شهادت رسیدند، تصریح کرد: انگیزه نوجوانان رزمنده در جنگ کمک به حفظ اسلام و جهاد در راه خدا بود.

وی ادامه داد: آنها معتقد بودند هر کاری که در جنگ انجام می شود و باعث پیروزی نیروهای ایرانی می شود، چیزی جز عنایت خداوند متعال نیست.



میرغفاری ابراز داشت: ۱۸ هزار شهید جوان در این جنگ پرپر شدند که انگیزه آنها فقط حفظ اسلام و انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه یاد و نام شهدا باید در تمام ابعاد جامعه جاری و ساری باشد، افزود: برگزاری اینگونه مراسم ها بسیار خوب و پسندیده است اما نباید به همین چند روز محدود شود و افراد باید در تمام لحظه لحظه زندگی یاد و خاطره شهدا را زنده نگه دارند.

راوی دفاع مقدس گفت: در جنگ هشت ساله، توپ و تانک و میدان مین بود و در جنگ نرم امروز بی حجابی و ماهواره و اینترنت نقش همان ادوات جنگ را برای نسل جدید ایفا می کنند.

میرغفاری با بیان اینکه بدحجابی همان میدان مین امروز است، متذکر شد: امروز اگر ما نتوانیم از این میدان های مین عبور کنیم باید پاسخ گوی دو قشر شهدا و داغدیدگان که همان پدران و مادران شهدا هستند باشیم.

وی در پایان تأکید کرد: شهدا دارای نشاط و شادی خاصی بودند و همواره لبخند به لب داشتند، چراکه توانسته بودند رضای خدا و امام زمان (عج) را کسب کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات