مسئول گروه راه انداز بیمارستان مرکز پزشکی حج ایران در مکه با اشاره به اینکه هیچگونه بستری تاکنون در بیمارستان ایرانی مکه نداشته ایم، گفت: موردی از بیماری کرونا در مکه گزارش نشده است و بیشترین توصیه به حجاج رعایت بهداشت فردی است.

به گزارش افکارنیوز ، منعم شمشادی با اشاره به ورود تیم همراه پزشکی به مکه در تاریخ ۲۷ شهریور و قبل از ورود حجاج در تاریخ ۲۹ شهریور اظهار داشت: بیمارستان کشورمان درمکه برای ارائه خدمات به حجاج آماده است و بخش های مختلف درمانی از جمله زنان، رادیوتراپی، ارتوپدی و موارد مختلف دیگر برای ارائه خدمات به حجاج آماده شده اند.

وی افزود: پزشکان نیز در ۶۰ هتل اقامتی حجاج کشورمان بیش از ۱۲۰ مطب دایر کرده اند و در مجموع ۲۸۰ پزشک در هتل های مکه به ارائه خدمات به حجاج کشورمان در مدت برگزاری مناسک حج تمتع ارائه خدمات می دهند.

شمشادی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ بیمار بستری در بین حجاج کشورمان نداریم ولی مراجعات از طرف حجاج به مطب ها و بیمارستان صورت می پذیرد که بیشتر در مورد بیماری های سرماخوردگی و گرفتگی عضلانی است که با توجه به این سفر و تغییر آب و هوا و همچنین انجام فعالیت های بیش از حد این عارضه ها طبیعی است.

مسئول گروه راه انداز بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ایران در مکه با بیان اینکه تا این لحظه که با شما صحبت می کنم بیش از ۴ هزار زائر ایرانی وارد مکه شده اند و ورود مدینه بعدی ها که از فرودگاه جده مستقیم به مکه می آیند نیز آغاز شده است، گفت: الحمدالله هیچگونه بیماری حادی از جمله بیماری کرونا که صحبت آن زیاد مطرح شده بود در مکه گزارش نشده است.

شمشادی در پاسخ به آخرین وضعیت آب و هوایی مکه عنوان کرد: در مجموع دمای مکه بالای ۴۰ درجه است و به حجاج توصیه می کنیم از تردد بی مورد در هوای گرم خودداری کنند، مایعات زیاد بنوشند و حتماً بهداشت فردی خود به خصوص شستن دست ها حداقل پیش از غذا و استفاده از ماسک را رعایت کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات