سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلام با اشاره به ارائه گزارش معاونت وزارت بهداشت در جلسه عصر امروز (سه شنبه) این کمیسیون، گفت که تاکنون ۱۷۴ مورد وبا در ۱۰ استان کشور مشاهده شده و پنج نفر در همین رابطه جان شان را از دست دادند.

به گزارش افکارنیوز ، محمدحسین قربانی اظهار کرد: معاون بهداشت وزارت بهداشت در جلسه امروز کمیسیون گزارشی از شیوع وبا در کشور به نمایندگان ارائه کردند که بر اساس این گزارش ۱۷۴ مورد وبا در ۱۰ استان کشور مشاهده شده است.

وی با اشاره به فوت شدن پنج نفر در اثر بیماری وبا، افزود: علت شیوع این بیماری اپیدمی آن در افغانستان و پاکستان و همچنین ورود روزانه پنج هزار نفر کارگر افغانی به کشور است که به دلیل عدم رعایت بهداشت عامل اصلی شیوع وبا در کشور بودند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه همچنین از بررسی وضعیت آلودگی هوای کلان شهرها در جلسه کمیسیون بهداشت خبر داد و گفت: در جلسه عصر امروز با توجه به فرا رسیدن مهر ماه و پاییز موضوع آلودگی هوا با حضور مسئولانی از دبیرخانه کلان شهرها، استانداری، شهرداری تهران، وزارت بهداشت، وزارت صنعت و سازمان محیط زیست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و گزارش هایی در این باره ارائه شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت یادآور شد: قرار است دستگاه های مربوطه ظرف پانزده روز آینده گزارش کامل، جامع و مکتوبی از عملکرد خودشان برای مقابله با آلودگی هوا و روند کار به مجلس ارائه کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات