مدیر اجرایی طرح سنجش عدالت در شهر تهران گفت: درصد سیگاری های بالای ۱۰ سال در تهران بسیار زیاد است.

به گزارش افکارنیوز ، واعظ مهدوی در هفتمین جلسه علنی از چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با ارائه گزارش طرح سنجش عدالت در شهر تهران اظهار داشت: ۱۵ کشور نسبت به سال ۱۹۹۰ فقیرتر شده اند و در ۴۱ کشور گرسنگان بیشتر شده اند.

وی تصریح کرد: ۱۶۰۰ خانوار در قالب ۲۰۰ بلوک در هر منطقه مورد پایش قرار گرفتند و در طرح سنجش عدالت در شهر تهران قرار گرفته اند.

مهدوی بیان داشت: درصد سیگاری های بالای ۱۰ سال در شهر تهران بسیار زیاد است و این در حالی است که سنجش ها در طرح عدالت به تفکیک محلات انجام می شود.

مدیر اجرایی طرح سنجش عدالت در شهر تهران ادامه داد: ۶.۵۵ درصد از افراد در تهران سیگاری هستند اما این آمار ۱۲.۸ مردان و ۰.۹۸ درصد بین زنان است.

وی گفت: ۲۰ درصد از ثروتمندان جامعه مردان (۱۳.۴۲ درصد) و زنان (۱.۲۷ درصد) سیگاری هستند. ضمن اینکه ۶ درصد افراد بی سواد، ۸ درصد دیپلم و زیر دیپلم و ۴ درصد افراد باسواد در دانشگاه ها نیز سیگار می کشند.

مهدوی خاطرنشان کرد: اضافه وزن و چاقی عمدتاً در بین طبقات متوسط است و در مناطق جنوبی بیشتر از مناطق شمالی است. ضمن اینکه در مناطق ۲ و ۱۸ چاقی مسئله اصلی سلامت است.

مدیر اجرایی طرح سنجش عدالت در شهر تهران افزود: وضعیت فقر در سال ۸۹،۱۵.۲۹ درصد و در سال ۹۰ این جمعیت به ۲۲.۴۰ درصد رسیده اند و در واقع میزان یاد شده به واسطه هزینه های سلامتی حدود ۵ درصد زیر خط فقر بوده اند و ۸۷ شاخص بررسی شده و به تفکیک مناطق و محلات نابرابری بر اساس این شاخص ها بررسی شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات