معاون امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ متولی موضوع حجاب در جامعه نیست و ما موارد نظارتی دقیق بر روی پوشش و حجاب بازیگران که به نوعی زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کنند، نداریم.

به گزارش افکارنیوز ، عفت شریعتی گفت: صحبت های اخیر رئیس جمهور در زمینه عفاف و حجاب مردم را خوشحال کرده است چراکه مردم جامعه ما مردم مسلمانی هستند که می خواهند مبانی اسلامی در جامعه رعایت شود و اگر نا آگاهی ها و بی اطلاعی ها باعث شود که هنجارهای صحیح از منظر پوشش و عفاف در جامعه پیاده نشود تبعات منفی بدی را در بر خواهد داشت.

وی ادامه داد: انتظار داریم که رئیس جمهور که این موضوع را مطرح کردند با دقت نظر نیز آن را پیگیری کنند و ما شاهد یک جامعه سالم و منزه باشیم و اگر که ما در گذشته در این زمینه اهتمام ویژه ای را از سوی مسئولان می دیدیم شاید امروز شاهد برخی ناهنجاری ها نبودیم.

مدیرکل امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ترویج عفاف و حجاب در جامعه گفت: عفاف و حجاب باید ساماندهی شود و هم زوارت ارشاد و همه وزارتخانه ها و بخش خصوصی و دولتی باید در این زمینه ورود جدی داشته باشند چراکه وزارت ارشاد متولی و مسئول عفاف و حجاب در جامعه نیست.

شریعتی درمورد رعایت حجاب در میان هنرپیشه ها و بازیگران گفت: بعضی از مراجع نکته قابل تأملی را مطرح کردند که تمام وزارتخانه ها عفاف و حجاب را در دستور کار خود قرار دهند وزارت ارشاد هم به همین گونه است و وزارت ارشاد چون جامعه هنرمندان را در برمی گیرد باید به گونه ای رفتار کند که هنرمندان آیینه عفت عمومی و حجاب در جامعه باشند.

وی افزود: موارد نظارتی دقیقی در مورد پوشش و حجاب بازیگران وجود ندارد و یا من اطلاعی ندارم و از طرف دیگر این موارد نظارتی اگر بدون پشتوانه باشد مؤثر نخواهد بود چراکه ما در گذشته نیز شاهد بودیم مباحثی به صورت مقطعی مطرح شد اما اجرای آن اجرای صحیح و نتیجه بخشی نبود.

شریعتی افزود: حجاب نیازمند یک عزم ملی است و رسانه ها و مطبوعات باید این موضوع را از مسئولان مطالبه کنند و رسانه ملی نیز باید نقش خود را به خوبی ایفا کند چراکه اگر این موضوع همگانی باشد شاهد تحولات خوبی خواهیم بود اما اگر مقطعی باشد به نتیجه مورد نظر نخواهیم رسید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات