رئیس سازمان حج و زیارت گفت: چادرهای احداث شده در منا و عرفات از ۳۰ سال گذشته با زیلو پوشانده می شدند ولی امسال پس از ۳۰ سال تمام چادرها با فرش پوشانده می شوند.

به گزارش افکارنیوز ، سعید اوحدی که هم اکنون در مکه مکرمه حضور دارد گفت: در بازدیدی که از ستاد مکه مکرمه داشتیم همه امکانات و خدمات برای ارائه به زائران مرتب است.

وی ادامه داد: تا کنون ۲۳ هزار زائر وارد عربستان شدند که حدود ۹ هزار نفر وارد مکه مکرمه شده اند و خوشبختانه همه زائران در سلامت کامل به سر می برند.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: امروز بعداز ظهر نیز همراه با رئیس مؤسسه مطوفین از چادرهای منا و عرفات بازدید میدانی خواهیم داشت تا خدماتی را که باید به زائران بدهند مورد بررسی قرار گیرد.

اوحدی تصریح کرد: برای اولین بار است که امسال در منا و عرفات مشکل یخ رساندن و به زائران حل می شود و برای هر دو کاروان یک یخچال ایستاده در نظر گرفته شده است تا به این ترتیب مشکل گرمازدگی حجاج حل شود.

وی ادامه داد: همچنین از ۳۰ سال گذشته تمام چادرهای منا و عرفات با زیلو پوشانده می شد که امسال پس از گذشت ۳۰ سال توانستیم تمام چادرها را با فرش مفروش کردیم.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهارداشت: همچنین ارائه خدمات پزشکی به زائران در منا و عرفات در چادرهایی که به عنوان مطب تعبیه شده است انجام می شود و دیگر مانند سال های گذشته خدمات پزشکی در چادرهای عمومی انجام نشود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات