سرپرست بخش درمان ناباروری بیمارستان خاتم الانبیاء تهران با اشاره به اینکه یکی از معضلات جانبازان، اختلال در ناباروری و ناتوانی جنسی به دلیل آسیب های ناشی از جنگ است، گفت: بر این اساس درمان انواع ناباروری های جانبازان رایگان شد.

به گزارش افکارنیوز ، محمدرضا نوروزی فوق تخصص جراحی کلیه، مجاری ادرار و ناباروری با اعلام این خبر اظهار داشت: همزمان با هفته دفاع مقدس و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، از این پس تمامی خدمات تخصصی و فوق تخصصی مربوط به درمان انواع ناباروری های جانبازان و فرهنگیان کشور در این بیمارستان به صورت رایگان ارایه می شود.

نایب رئیس اسبق شورای عالی نظام پزشکی کشور تصریح کرد: به طور قطع یکی از معضلات اصلی زندگی جانبازان، اختلال در ناباروری و ناتوانی جنسی است. به همین خاطر کمک به حل این مشکلات از وظایف ارائه کنندگان خدمات به جانبازان و خانواده شهداست.

نوروزی افزود: بررسی ها نشان می دهد ناباروری یکی از مشکلات شایع جوامع بشری است. به همین خاطر بیش از ۱۵ درصد زوج های جوان هر جامعه که با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند را به شدت مضطرب و نگران کرده است.

این استاد دانشگاه تهران افزود: مشکلات ناباروری در بیمارانی که به علل خاص مانند آسیب های ناشی از جنگ دچار آسیب های دستگاه عصبی، نخاعی، مغزی، موج انفجار و آسیب به نواحی دستگاه تناسلی مختلف شده اند به وفور رخ می دهد. به همین خاطر اختلال در عملکرد جنسی و به دنبال آن اختلال در باروری رخ می دهد.

به گفته وی برای باروری طبیعی، یک رابطه جنسی منظم و کامل به گونه ای که موجب انتقال نطفه مرد به رحم زن و بدنبال آن لقاح اسپرم و تخمک شود ضروری می باشد. اما متاسفانه اکثر آسیب دیدگان جنگ تحمیلی که دچار اختلال در یکی از این مسیرها شده اند با عارضه ناتوانی جنسی و بدنبال آن ناباروری مواجه گشته اند که در برخی مواقع کانون گرم زندگی آنها را تحت الشعاع قرار می دهد.

نوروزی تصریح کرد: آسیب های سطوح مختلف نخاع با اختلال در عملکرد عصب دستگاه تناسلی و اثرات بمب های شیمیایی نیز موجب اختلال در نعوظ و ناباروری می شود. همچنین آسیب دیدگان ناشی از موج های انفجار و ترکش ها که دچاراختلال مغزی یا افسردگی شده اند نیز گرفتار اختلال عملکرد جنسی از نوع روحی و روانی می شوند.

سرپرست بخش درمان ناباروری بیمارستان خاتم الانبیاء تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر این مرکز بسیار پیشرفته با استفاده از آخرین روش ها و تجهیزات پیشرفته درمانی موجود در جهان خدمات تشخیص و درمان ناباروری از جمله اهدای تخمک، جنین و در موارد ضروری به منظور جلوگیری از بیماری های ژنتیک تشخیص سلامت قبل از تولد را مورد توجه قرار داده و تمامی این خدمات را با بهترین شرایط و با حمایت بیمه ای به جانبازان و خانواده شهدا ارائه می دهد. برخی گروههای دیگر از جمله فرهنگیان نیز با استفاده از بیمه طلایی امکان استفاده از خدمات فوق تخصصی و پیشرفته این مرکز را دارند.

گفتنی است علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانند به نشانی اینترنتی www. khatamivf. com مرکز درمان باروری و ناباروی بیمارستان خاتم الانبیاء مراجعه کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات