مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: برای نخستین بار مطالبات داروخانه ها از سازمان تأمین اجتماعی به روز شده و از ۲ روز پیش تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان بابت مطالبات داروخانه ها و مراکز درمانی طرف قرار داد پرداخت کرده است.

به گزارش افکارنیوز ، سیدتقی نوربخش درباره به روز شدن مطالبات داروخانه ها و مراکز درمانی طرف قرارداد از سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: برای نخستین بار مطالبات داروخانه ها از سازمان تأمین اجتماعی به روز شده است.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی بلافاصله پس از ارسال اسناد پزشکی ۶۰ درصد ازهزینه ها را به روز پرداخت می کند.

نوربخش با اشاره به اینکه، پرداخت ۶۰ درصد از مطالبات قانون بوده است ولی اجرایی نمی شده اظهار داشت: ۴۰ درصد باقیمانده از مطالبات داروخانه ها نیز پس از رسیدگی به اسناد پزشکی پرداخت می شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه، پرداخت مطالبات از ۲ روز پیش به صورت روزانه اجرایی شده است اظهار داشت: از ۲ روز پیش تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان بابت مطالبات داروخانه ها، مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی، پاراکلینیک و مراکز طرف قرارداد پرداخت شده است.

بیماری ام اس جزء بیماری های خاص نیست


نوربخش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه، سازمان تأمین اجتماعی چه برنامه ای بر روی بیماران ام اس دارد گفت: در حال حاضر صد در صد از هزینه های بیماران خاص را که شامل بیماری های تالاسمی، هموفیلی و کلیوی می شود را سازمان پرداخت می کند و بیماری ام اس جزء بیماری های خاص نیست.

وی تأکید کرد: مطمئناً برای حمایت از بیماران ام اس نیز سازمان تأمین اجتماعی برنامه هایی دارد که در آینده اجرایی می شود.

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای بیماران خاص


مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای حمایت از بیماران خاص طبق تفاهمنامه ای با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲۰۰ میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی اختصاص داده است.

وی تأکید کرد: رایگان شدن تمامی هزینه های بیماران خاص از ۶ ماه گذشته مورد بررسی قرار گرفته است ولی اجرایی نشده بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات