پزشکان امریکایی گفته اند نخستین موارد استفاده از ماده مخدر خیابانی روسی که گوشت بدن را از بین می برد در امریکا گزارش شده است.

خبرگزاری ریانووستی اظهار کرد: اعلام کرد دکتر فرانک لووچیو از مرکز کنترل سموم در گفت وگو با رسانه های روسی گفت: " طی هفته گذشته، دو پرونده استفاده از ماده مخدر روسی در آریزونا داشته ایم. تا جایی که بنده اطلاع دارم، اینها اولین موارد گزارش شده در ایالات متحده هستند. ما واقعاً ترسیده ایم. "

به دلیل تاثیرات قانقاریا گونه، این ماده مخدر در روسیه به" کروکودیل" معروف است و به دلیل تاثیرات تسکین بخش قوی آن، کروکودیل در سال های اخیر به نقطه تمرکز مقامات روسی برای توقف گسترش استفاده از کدئین تبدیل شده است. چرا که کروکودیل از ترکیب کدئین با مواد شیمیایی و حلال های آماده صنعتی از جمله تینر، بنزین یا گازوئیل بدست می آید؛ فرآیندی مشابه تهیه متامفتامین. در نهایت، این ماده به صورت وریدی تزریق می شود که از تاثیرات اولیه آن می توان به گندیدگی گوشت بدن در محل تزریق اشاره داشت.

دکتر فرانک لووچیو گفته است آنان عصاره این ماده را می گیرند و اگرچه باور دارند که بخش عمده ای از بنزین و گازوئیل آن استخراج می شود، کماکان آثاری از این مواد در کروکدیل موجود خواهد ماند. می توانید تصور کنید که تزریق حتی مقدار کمی از آن می تواند عواقب زیان بار زیادی به همراه داشته باشد. به گزارش رسانه های دولتی روسیه، دکتر فرانک از دادن هرگونه توضیحی درباره وضعیت سلامتی دو بیمار خود خودداری کرد.

" آرون اسکولنیک" ، متخصص سم شناسی از شهر فینیکس امریکا، عنوان کرده است که جامعه پزشکی نگران درز تصاویر معتادهای کروکودیل است چرا که تصاویر وحشتناک آن از روسیه نشان می دهد که پوست عملاً از استخوان جدا می شود. ما امیدوار بودیم که به دلیل تاثیرات بسیار مخرب این ماده، هیچ گاه سر از امریکا در نیاورد.

باورها بر این است که استفاده از کروکودیل حدود یک دهه پیش آغاز شده بود و تا سال ۲۰۱۱، مقامات روسیه تعداد مصرف کنندگان آن را در حدود ۲۵۰ هزار نفر تخمین زدند. گفته شده است بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱،۵ تا ۷ هزار نفر بدلیل مصرف کروکدیل جان باختند.

" ویکتور ایوانف" ، سرپرست خدمات کنترل مواد مخدر روسیه، در ماه ژانویه سال جاری عنوان کرد که دولت در زمینه برخورد با تولید و توزیع این ماده مخدر به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده است.

بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد در ماه ژوئن، بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ بیش از ۵۰۰ هزار نفر به تعداد بزرگسالانی که مواد مخدر تزریق می کنند (عمدتاً هروئین) افزوده شد. در حالی که هروئین کمیاب شده است، معتادان روسی به گزینه های در دسترسی رو آورده اند که به راحتی قابل تهیه هستند، همچون دزومورفین که نام علمی کروکودیل است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات