یکی از اعضای شورای شهر پایتخت گفت: طرح تشکیل کارگروه بررسی آیین نامه انتصابات شهرداری تهران هنوز در حد پیشنهاد است.

گروه اجتماعی - «غلامرضا انصاری» ضمن بیان این مطلب افزود: این طرح از سوی یکی از اعضای شورا مطرح شد که اگر در بررسی ها نظر موافق را به خود جلب کند وارد کمیسیون های شورا می شود و در صورت تصویب اجرایی خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز ، وی در پاسخ درباره علت ارایه این طرح توضیح داد: این طرح را «رحمه الله حافظی» که خود یکی از اعضای اصول گرایان است پیشنهاد داده است و چند نفر از اعضای دیگر شورا که آنان نیز اصول گرا هستند آن را امضا کرده اند.

انصاری با بیان اینکه اجرای این طرح می تواند نکات مثبت و منفی زیادی داشته باشد، افزود: طرح تشکیل کارگروه بررسی آیین نامه انتصابات شهرداری تهران بیشتر از اینکه مثبت باشد منفی است زیرا اجرای آن دست شهردار بسته شده است و کار برای او کمی سخت می شود.

این عضو شورای شهر تصریح می کند: تنها نکته مثبتی که از اجرای این طرح عاید می شود این است که آیین نامه های داخلی ما ضابطه مند خواهند شد و از طرفی هم چارچوب اختیارات مشخص شده و وظایفی که قانون برای شورا پیشنهاد کرده است در اختیار قرار می گیرد و در این صورت وظایف شورای شهر پایتخت از محدوده شهر تهران خارج می شود.

وی تصریح می کند: اجرای طرح تشکیل کارگروه بررسی آیین نامه انتصابات شهرداری تهران تنها در صورتی می تواند موثر باشد که همه وظایف آن به عهده شورا گذاشته شود.
انصاری معتقد است با اینکه شهردار فعلی انتخاب اصلاح طلبان نبوده است اما از روزی که کار او به طور قانونی آغاز شده است باید از او حمایت کرد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از اعضای شورای فعلی سوابق مدیریتی خوبی دارند و به همین دلیل هرگز اختلافات سیاسی را وارد تصمیمات مدیریتی نخواهند کرد.

به گفته انصاری اگر قالیباف کمی در انتصابات خود جو کلی شورا را در نظر بگیرد و نگاه تخصصی تری به این اقدام داشته باشد مشکلی وجود نخواهد داشت. این عضو شورای شهر افزود: چنانچه قرار شود جابجایی های داخلی صورت گیرد قطعا در آینده برای مجموعه مدیریت شهری مشکل ایجاد خواهد شد.
انصاری با تاکید براینکه قصد ما تعامل و همکاری با شهرداری برای حل مشکلات شهری است، می افزاید: قطعا با چالش و مشکل دردی از کسی دوا نخواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات