نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در دیدار با رئیس بعثه حج جمهوری عراق نسبت به تداوم همکاری و همدلی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، استقرار امنیت کامل و پیشرفت روزافزون در این کشور ابراز امیدواری کرد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در دیدار با رئیس بعثه حج عراق، با اشاره به محبت و مودت عمیق میان ملت و دولت دو کشور ایران و عراق، ملاقات سالانه میان اعضای بعثه های دو کشور در حج را گامی مثبت در جهت اهداف مشترک و توسعه همکاری ها در حوزه حج و زیارت دانست.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به تشدید تلاش های استکبار برای آسیب رساندن به امنیت کشورهای اسلامی گفت: تروریست ها ثابت کردند که به هیچ یک از اصول اسلامی پایبند نیستند. دلیل روشن این عدم پایبندی نیز این است که هم در مناطق سنی نشین و هم در مناطقی که شیعیان حضور دارند، در مساجد و بازارها و اماکن عمومی، مردم را به خاک و خون می کشند؛ لذا آنها وسیله ای برای اهداف استکباری هستند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در ادامه به جریان ترورها در اوایل انقلاب اسلامی و به شهادت رساندن هزاران نفر از هم میهنان در شهرهای مختلف کشورمان اشاره کرد و گفت: هدف این ترورها و به خاک و خون کشیدن ها، این بود که مردم ایران را خسته کنند اما مردم مقاومت کردند و امروز شاهد امنیت کامل در کشور هستیم. البته مطمئن هستم که در آینده نه چندان دور، عراق نیز حوادث جاری را پشت سر خواهد گذاشت و امنیت در آنجا حکمفرما خواهد شد.

سرپرست حجاج ایرانی، یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان را نمونه ای از شگفتی آفرینی ملت و خط بطلانی بر پیش بینی های بدخواهان دانست و اظهار داشت: رهبری هوشیار و فرزانه مردم ایران، در حالی سال ۱۳۹۲ را" حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" اعلام کردند که بعضی فکر می کردند چطور ممکن است حماسه سیاسی اتفاق بیفتد. اما شاهد بودیم که حماسه سیاسی محقق شد، هیچ کس به نتیجه انتخابات اعتراض نکرد و سایر کاندیداها نیز به منتخب مردم تبریک گفتند. بنابراین انتخابات با عزت برگزار شد و حماسه سیاسی شکل گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، با تأکید بر وحدت شیعه و سنی و طوایف مسلمان، هدف غایی را فراگیر نمودن ندای اسلام دانست و استفاده بعثه های حج جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق از تجربه های یکدیگر را مایه عزت و سربلندی دو کشور در برگزاری حج مطلوب برشمرد.

بر طبق این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین مولا رئیس بعثه حج جمهوری عراق نیز ملاقات میان مسئولان و کارگزاران حج کشورها را فرصتی برای انتقال تجارب بین بعثه های حج دانست و با اشاره به مشترکات ایران و عراق، گفت: مردم عراق راه خود را پیدا کرده و وحدت ملت عراق در این راستا است که تمام امور در دست خودش قرار گیرد.

وی با اشاره به حرکت رو به جلوی عراق در زمینه پیشرفت اقتصادی، گفت: در زمان صدام، برای مردم عراق این حسرت وجود داشت که یک سفر عمره مفرده بروند اما الآن با لطف خداوند، تمام تلاش دولت عراق در این راستا است که فقر را از بین ببرد و موقعیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی عراق رو به بهبود برود.

رئیس بعثه حج عراق با تأکید بر اینکه چالشی تحت عنوان جنگ طوایف در این کشور وجود ندارد و گفت وگو بین کلیه طوایف و قومیت های مختلف برقرار است، تصریح کرد: در عین حال، دشمنانی هستند که می خواهند موقعیت سیاسی عراق را به چالش بکشانند.

حجت الاسلام والمسلمین مولا بر اصرار مردم عراق برای بیرون نمودن اشغالگران اشاره کرد و افزود: می دانیم که برخی خوشحال نمی شوند عراق را یک کشور صاحب پیشرفت و امنیت ببینند. آمریکایی ها تصور می کردند در هر خانه ای از عراق، عکسی از بوش قرار خواهد گرفت اما فهمیدند که عراقی ها این طرز فکر را قبول نمی کنند.

وی در بخش دیگر سخنانش بر جلوگیری از تبدیل شدن عراق به پایگاهی برای حمله به کشورهای دیگر تاکید کرد و اظهار داشت: عراق از فعالیت گروه های خراب کار جلوگیری می کند، همان گونه که به منافقین اجازه ندادیم از عراق به عنوان پایگاه حمله به جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

رئیس بعثه حج عراق با اشاره به روند بهبود در امور حج این کشور، تعداد زائران عراقی در حج امسال را ۲۶ هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد: امکانات خوبی در حج در اختیار حجاج عراقی قرار می گیرد و آنها احساس عزت و کرامت انسانی دارند و با مشکل خاصی در زمینه خدمت رسانی در حج روبرو نیستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات