پنج سارق خشن که به جایگاههای سوخت دستبرد سریالی می زدند، در عملیات سحرگاهی کارآگاهان پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش افکارنیوز، ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه ۲۷ آبان سال گذشته، از طریق مرکز فوریت های پلیسی وقوع یک فقره زورگیری از پایانه سوخت گاز به کلانتری ۱۴۱ گلستان اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که چند نقابدار با استفاده از خلوتی جایگاه، ساعت سه بامداد و با تهدید سلاح سرد - قمه و شمشیر - و شوکر وارد دفتر پایانه سوخت شده و با ضرب و شتم کارکنان جایگاه، اقدام به سرقت وجوه نقد داخل گاوصندوق کرده و به سرعت از محل متواری شده اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع" سرقت به عنف" و به دستور شعبه ۱۱ بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده و در اولین مرحله تحقیقات، کارآگاهان به تحقیق از کارکنان جایگاه پرداختند. سه نفر از کارکنان شیفت شب جایگاه سوخت که از سوی سارقان زورگیر مورد ضرب و شتم و تهدید قرار گرفته بودند، در اظهارات خود عنوان داشتند که دو نفر نقابدار، ساعت سه بامداد با قمه و شوکر وارد جایگاه شده و با تهدید سلاح سرد، هر سه نفر آنها را در داخل دفتر جایگاه محبوس و با تهدید سرپرست جایگاه اقدام به گرفتن کلید گاو صندوق کرده اند. آنها پس از سرقت مبلغی بالغ بر ۹ میلیون تومان، دست و پای آنها را بسته و به سرعت از محل متواری شده اند.

سرپرست جایگاه نیز در اظهارات جداگانه ای به کارآگاهان گفت: به همراه اپراتور و یکی دیگر از کارکنان جایگاه در داخل دفتر بودیم. قصد داشتم از اتاق بیرون بروم که ناگهان با یک نفر نقابدار قمه به دست روبرو شدم. قصد داشتم تا با بستن در دفتر مانع ورود وی به داخل دفتر شوم اما او با شکستن شیشه، به همراه یک نفر دیگر وارد دفتر شد و ما را مجبور کردند تا بر روی زمین بخوابیم و چندین بار نیز به بدن من شوکر زدند. پس از بستن دست و پای هر سه نفر ما، کلید گاوصندوق را خواستند که پس از کمی مقاومت مجبور شدم تا کلید گاوصندوق را به آنها بدهم. تمامی این اتفاقات در کمتر از چند دقیقه به طول انجامید و سارقان پس از سرقت به سرعت از محل متواری شدند.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده زورگیری از جایگاه سوخت کوهک، وقوع سرقت های مشابه از تعدادی دیگر از جایگاه های سوخت به کارآگاهان اطلاع داده شد که بررسی تمامی آنها نشان از وقوع سرقت ها از سوی گروه مشخصی از سارقان داشت.

بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته جایگاه های سوخت و همچنین اظهارات کارکنان آنها نشان از داشت که سارقان با اطلاع کامل از محل" گاو صندوق" و" جعبه تقسیم برق جایگاه" اقدام به انجام سرقت کرده اند به گونه ای که در تمامی سرقت ها، سارقان در اولین مرحله اقدام به قطع کامل سیستم روشنایی جایگاه ها کرده بودند.

با توجه به دلایل به دست آمده، کارآگاهان با اطمینان از اینکه به احتمال بسیار زیاد یکی از سارقان از کارکنان سابق جایگاه های سوخت بوده، به بررسی سوابق استخدامی تمامی کارکنان جایگاه های سوخت محل سرقت پرداخته و سرانجام موفق به شناسایی جوانی ۲۷ ساله به نام" عابد" شدند که دارای سابقه کار در تمامی جایگاه ها بود که هر بار و به دلایل مختلف از محل کارش اخراج شده بود.

با شناسایی" عابد. ن" ، کارآگاهان اقدام به شناسایی محل سکونت وی در شهرستان کرج – حسن آباد کرده و در ادامه تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی چهار نفر از دوستان عابد به نام فرشاد ۲۴ ساله، محمد ۲۶ ساله، میلاد ۲۳ ساله و مهران ۲۸ ساله شدند.

با انجام اقدامات پلیسی و اطمینان از مشارکت هر ۵ متهم در ارتکاب سرقت ها، هماهنگی های قضایی انجام و سرانجام کارآگاهان ساعت پنج بامداد هفتم مهر با اخذ نیابت قضایی، در چند عملیات جداگانههمزمان اقدام به دستگیری هر ۵ متهم کردند.

با اجرای عملیات دستگیری و انتقال متهمان به پایگاه دوم پلیس آگاهی، بلافاصله تحقیقات از متهمان آغاز شد و هر ۵ متهم در همان دقایق اولیه به ۵ فقره سرقت از جایگاه های سوخت در شهرستان قزوین، شهرری و شهرک گلستان اعتراف کردند.

محمد در اعترافات اولیه به کارآگاهان گفت: به همراه برادرم و سه نفر از دوستانم، از جایگاه سوخت ورامین زورگیری انجام دادیم که در آن سرقت مهران، شوکر و عابد نیز چاقو داشت.
عابد نیز در همان اظهارات اولیه به طرح و برنامه ریزی سرقت از جایگاه های سوخت اعتراف کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با طرح و نقشه قبلی با مهران، در خصوص دزدی از جایگاه های سوخت صحبت کردم و او تمایلش را برای سرقت اعلام کرد. به پیشنهاد مهران، با فرشاد نیز صحبت کردیم که او هم تمایل خودش را اعلام کرد. برای بازدید اولین محل سرقت، به جایگاه سوخت منطقه کوهک رفتیم که با توافق مهران و فرشاد و با برنامه ریزی من، برای سرقت به جایگاه سوخت رفتیم. شب سرقت به علت بارش شدید باران، جایگاه تعطیل شده بود. مهران و فرشاد با دو قمه به سمت دفتر جایگاه رفتند که یکی از کارگران جایگاه با دیدن آنها ترسید و در دفتر را بست. مهران و فرشاد، با ضربه قمه، شیشه را شکستند و وارد دفتر جایگاه شدند که کارگران از ترس روی زمین خوابیدند و مهران و فرشاد، دست و پای همه آنها را بستند و چراغ ها را خاموش کرده و پس از سرقت وجوه نقد داخل گاوصندوق به سمت ماشین آمده و پول ها و قمه ها را به من دادند. من نیز با پول ها و وسایل، به سمت پارکینگ خانه خودمان رفتم و وقتی به پارکینگ آمدم، مهران و فرشاد زودتر رسیده بودند که پول ها را بین خودمان تقسیم کردیم. در آن سرقت، به هر نفر میلغ ۴ میلیون تومان رسید.

سرهنگ کارآگاه جانپرور، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری تمامی اعضای گروه سارقان زورگیر جایگاه های سوخت و اعترافات صریح آنها به ۵ فقره سرقت مشابه و احتمال ارتکاب سرقت و زورگیری های مشابه از سوی آنها، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند و در حال حاضر تحقیقات از متهمان در مراحل اولیه قرار دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات