دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: اگر یک زوج نابارور به متخصص طب سنتی مراجعه کنند، ابتدا اخلاط ۴ گانه را به توازن در می آوریم و تعادل میان اخلاط در بدن زوج نا صورت می گیرد و بسیاری از زوج های نابارور با اصلاح غذا و سبک زندگی بارور شدند.

الهام اختری دستیار تخصصی طب سنتی ایرانی اظهار داشت: به طور کلی اگر بدن را یک مجموعه بدانیم، هرغذایی که افراد مصرف می کنند یا هر هوایی را که استنشاق می کنند، منجر به تولید ۴ خلط سودا، صفرا، بلغم و دم در بدن می شود.

به گفته وی اگر هر کدام از این اخلاط از موازنه خود خارج شود، هر عضو ضعیفی در بدن را تحت تاثیر خود قرار می دهد که این عضو ضعیف می تواند قلب، تخمدان، کبد، رحم و یا بیضه ها باشدکه به صورت بیماری خود را نشان می دهد.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران عنوان کرد: اگر یک زوج نابارور به متخصص طب سنتی مراجعه کنند، ابتدا اخلاط ۴ گانه را به توازن در می آوریم و تعادل میان اخلاط در بدن زوج صورت می گیرد. این در حالی است که اگر یک زوج نابارور به متخصص زنان و نازایی مراجعه کنند، ابتدا تعداد اسپرم ها و تخمک ها را چک می کنند و کاری به بقیه اعضای بدن فرد ندارند و ممکن است به این زوج لقاح خارج از رحمی یا IVF را پیشنهاد دهند.

اختری اضافه کرد: متخصصان طب سنتی برای درمان ناباروری به اعضای بدن فرد توجه می کنند و هماهنگی های لازم را ایجاد کرده و تولید اخلاط را در بدن فرد اصلاح می کند ضعف رحم و ضعف بیضه ها را با یک سری از داروهای طب سنتی اصلاح می کنند که این موجب بارور شدن زوج نابارور می شود و موارد زیادی وجود دارد که بسیاری از زوج های نابارور با اصلاح غذا و سبک زندگی بارور شدند البته آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد اصلاح خوردن، اشامیدن، خوابیدن و مصرف برخی داروهای گیاهی موجب بارور شدن زوج نابارور می شود.

وی بیان داشت: در بعضی از موارد زوج نابارور با استفاده از این روش ها بارور نمی شوند که ضعف تخمدان یا ضعف بیضه ها را برطرف می کنیم اگر با این روش ها نیز زوج بارور نشدن همگام با متخصص زنان و نازایی پیش می رویم و به مداوای بیمار می پردازیم. به طور مثال اگر زوجی دو ماه دیگر قصد لقاح خارج از رحمی یا IVF را دارند، متخصصان طب سنتی به آن کمک می کند و شرایط رحم زن را طوری قرار می دهدIVF را بتواند قبول کند و جنین سقط نشود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: افراد قبل از باردار شدن از مصرف غذاهای آماده، مانده، فست فودها و غذاهای فریز شده پرهیز کنند و غذای تازه خانگی بهترین نوع غذا برای افراد است. با توجه به شرایط آب و هوایی ایران مصرف گوشت گوساله را به افراد توصیه نمی کنیم و بیشتر از گوشت گوسفند، بوقلمون، شترمرغ و مرغ استفاده کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات