مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۰۰ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند، گفت: امسال اعتباری برای بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

به گزارش افکارنیوز ، سیدتقی نوربخش با بیان این مطلب افزود: علی رغم اینکه در سال جاری بوده ای برای بیمه کارگران ساختمانی پرداخت نشده است اما ما توانستیم با اعتبارات سازمان تعدادی از کارگران ساختمانی را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

وی گفت: بودجه بیمه کارگران ساختمانی براساس قانون باید از محل عوارض ارزش افزوده تامین شود که تا امروز این موضوع عملیاتی نشده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: براساس قانون هر سال باید ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه قرار گیرند اما در سال جاری بدلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم فقط توانستیم نیمی از این افراد را بیمه کنیم.

نوربخش در مورد نظارت بر بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز گفت: وظیفه نظارت بر عهده کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی است و چون نوع این بیمه اتکایی است، بیمه مرکزی باید در این زمینه پاسخگو باشد و سازمان فقط کمک می کرده که حق بیمه تکمیلی از حقوق مستمری بگیران کسر شود.

وی اظهار داشت: مذاکراتی با رئیس بیمه مرکزی ایران انجام شده، اما تصمیم گیری در این زمینه مربوط به خود سازمان نیست چرا که تامین اجتماعی تنها مکلف به اجرای بیمه پایه است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات