رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از دستگیری عامل ارسال پیامک کذب استامینوفن مرگ آور، در یکی از استان های کشور خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، عباس زارع نژاد اظهار داشت: یکی از عوامل ارسال پیامک کذب داروی مرگ آور مشابه استامینوفن، در یکی از استانهای کشور دستگیر شده است که جزئیات این شناسایی و دستگیری، بزودی توسط مراجع ذی ربط اطلاع رسانی خواهد شد.

در چند روز اخیر پیامک های بسیاری برای شهروندان درباره قرص مرگ آور سرماخوردگی ارسال شده است که در متن این پیامک ها عنوان شده است که «بالاش نوشته استامینوفن, پایینش ریز نوشته باکلوفن نخرید و نخورید چند نفر تو کما رفتند، دو نفرم مردن، » که این پیام در چند روز اخیر باعث نگرانی مردم شده و این طور که شنیده شده منبع وقوع این مشکل در کرمان است.

داروی مرگ آور مشابه استامینوفن در کشور وجود ندارد/ مردم نگران نباشند


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با صدور اطلاعیه ای محتوای پیامکی با مضمون مرگ افرادی بر اثر مصرف دارویی که مشابه استامینوفن معرفی شده است را به شدت تکذیب کرد. در این اطلاعیه عنوان شده است: هیچ دارویی مشابه استامینوفن که مصرف آن خطرناک باشد در کشور وجود ندارد و شایعاتی که اخیراً با ارسال گسترده پیامک هایی به هم وطنان مبنی بر به کما رفتن و مرگ آور بودن این دارو متشر شده است از اساس تکذیب می شود.

در ادامه این اطلاعیه از هموطنان خواسته شده است هرگونه اطلاع یابی در زمینه محصولات دارویی و غذایی را از طریق رسانه های جمعی و یا ارگان های ذیصلاح استعلام کنند و به شایعات این چنینی توجه نکنند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه این اطلاعیه از دستگاه های ذیربط خواسته است با منابع انتشار پیامک هایی که موجب تشویش اذهان عمومی و نگرانی مردم شده است، برخورد قانونی مناسب صورت گیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات