۴۰ هزار و ۷۵۹ زائر ایرانی تا ساعات پایانی روز گذشته وارد عربستان شدند و تا این لحظه ۲ حاجی ایرانی دیگر در عربستان فوت کرده اند و در مجموع آمار متوفیان حج امسال به سه نفر رسید.

به گزارش افکارنیوز ، تا ساعات پایانی روز گذشته، ۴۰ هزار و ۷۵۹ ایرانی در قالب ۳۳۳ کاروان وارد عربستان شده اند.

از این تعداد ۲۸ هزار و ۹۴۱ نفر در فرودگاه مدینه و ۱۱ هزار و ۸۱۸ نفر در فرودگاه جده فرود آمده اند. هم اکنون ۱۴ هزار و ۲۲۸ نفر در مدینه بسر می برند و ۲۶ هزار و ۵۳۱ نفر در مکه حضور دارند.

تا پایان عملیات رفت حجاج ۵۰۰ کاروان توسط شرکتهای هواپیمایی به عربستان منتقل خواهند شد که از ۱۷ مهر کلیه آنها در مکه حضور خواهند داشت.

مسعود مجردی رئیس ستاد مکه در این خصوص افزود: توزیع خیمه های عرفات و منا توسط ستاد حج بین کاروان ها از طریق مدیران مجموعه به موقع انجام خواهد شد. تعداد ۳۰۰ دستگاه اتوبوس جدید کار انتقال حجاج بین هتل و بیت الله الحرام را انجام می دهند، همچنین بالغ بر ۴۰۰ دستگاه اتوبوس روباز و روبسته برای انتقال حجاج به مشاعر مقدس بین روزهای هشتم تا دوازدهم ذیحجه فعالیت خواهند داشت.

براساس این گزارش، تاکنون ۲۶۱ هزار و ۹۶۵ پرس غذا در مکه مکرمه توسط دو آشپزخانه مرکزی برای زائران ایرانی پخت و توزیع شده است.

کوپن های قربانی از روز چهارشنبه ۱۰ مهر از طریق مدیران در اختیار کاروان ها قرار خواهد گرفت. همچنین برنامه غذایی ایام تشریق با جزئیات آن تدوین شده است و مشکلاتی در ارتباط با فشردگی و نوبت بندی کشورها در ایستگاه باب علی در نزدیکی بیت الله الحرام وجود داشت که با اضافه کردن اتوبوس و هماهنگی مسئولین سعودی در حال رفع می باشد.

تا این لحظه دو حاجی ایرانی دیگر در عربستان فوت کردند که در مجموع آمار متوفیان حج امسال به سه نفر رسید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات