رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اسناد گم شده در مورد تحقیق و تفحص در یکی از زیرزمین های ساختمان تامین اجتماعی پیدا شد گفت که تاکنون بیش از ۳۰۰۰ برگ شکایت و سند تخلف از سازمان تامین اجتماعی به این هیات ارائه شده است.

به گزارش افکارنیوز، علیرضا محجوب در نشست خبری در مورد آخرین وضعیت تحقیق و تفحص سازمان تامین اجتماعی گفت: در نشست خبری قبلی این موضوع را با جراید در میان گذاشتم که بخشی از اسناد تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی مفقود شده است که بعد از اطلاع رسانی بسیار خوب مطبوعات، اصحاب رسانه و صدا و سیما این اسناد پیدا شد.

وی افزود: انتشار این اخبار باعث شد که افرادی که اسناد را پنهان کرده بودند دیگر جسارت جابجایی و از بین بردن اسناد را پیدا نکنند و به همین دلیل اسناد با پیگیری ها پیدا شد.

این عضو کمیسیون اجتماعی اضافه کرد: در همان روز مصاحبه نامه ای به دادستان درمورد مفقود شدن اسناد تحقیق و تفحص ارائه کردند و حتی جلسه ای نیز برای پیگیری با دادستان تشکیل شد و گلایه کردند که چرا بعد از گم شدن این اسناد و رسانه ای شدن آن تازه قوه قضاییه ورود پیدا کرده است.

محجوب اضافه کرد: باید از کارگران به دلیل دادن اطلاعات در جریان پیدا کردن اسناد تشکر کنم. ما ابتدا باورمان نمی شد که این اسناد گم شده است ولی با پیگیری ها مطلع شدیم که این اسناد مفقود شده است. نامه ای به وزیر کار نوشتم ایشان نیز نامه را به حراست ارجاع داد. با قائم مقام وزارت کار نیز در محل اختفای اسناد حضور پیدا کردیم و توانستیم این ادعا را به اثبات رسانده و آنها را پیدا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: مدارک در یکی از زیرزمین های ساختمان تامین اجتماعی یعنی ساختمان دوم این سازمان به نام شهید معیری وجود داشت آنجا اتاقی بود که تنها یک کلید داشت که ما در ساختمان دوم تامین اجتماعی به نام شهید معیری مرتب هر چند وقت یک بار برای اطمینان از وجود اسناد سرکشی می کردیم که یک مرتبه موضوع به ما اطلاع داده شد که اسناد مفقود شده است. اما ما توانستیم با پرس و جو و کمک و اطلاع کارگران شریف و حراست و وزارت کار اسناد را پیدا کنیم.

رئیس هیات تحقیق و تفحص در سازمان تامین اجتماعی در ادامه با بیان این که نگارش گزارش از نیمه دوم مهر ماه شروع می شود گفت: این گزارش از تمامی اسناد مربوط به مراکز درمانی، شعب سازمان تامین اجتماعی، صورت جلسه سازمان در ادوار مختلف، گزارش بازرسان و موارد دیگر تهیه شده است که تلاشمان بر این است در ۱۵ آبان جهت قرائت به مجلس تقدیم کنیم.

محجوب تاکید کرد که با انتشار این گزارش ماهیت بسیاری از متخلفان آشکار می شود.

وی با انتقاد از اخبار ۲۰ و ۳۰ برای نوع انعکاس موضوع مفقود شدن اسناد هیات تحقیق و تفحص گفت: طبق آیین نامه ما نمی توانیم درمورد جزییات تحقیق و تفحص قبل از انتشار آن اطلاع رسانی کنیم اما متاسفانه اخبار ۲۰: ۳۰ در حاشیه های خود تنها به فرافکنی پرداخت و به نوعی مزه پراکنی کرد که ما به این موضوع اعتراض داریم.

رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۳۰۰۰ برگ شکایت، دادخواست و سند تخلف به این هیات ارائه شده است گفت: به بسیاری از این اسناد رسیدگی شده و مابقی نیز تعیین تکلیف می شود و در گزارش قید خواهد شد.

محجوب با تاکید بر این که تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی یکی از پرحاشیه ترین و پر مساله ترین تفحص های مجلس است گفت: ممکن است این گزارش چند ۱۰ هزار صفحه ضمائم داشته باشد. امیدواریم مجلس اجازه دهد تا تمامی جزییات گزارش را منتشر کنیم تا کسانی که از اموال دولتی سوء استفاده کرده اند شناخته شده و تخلفات آنها برای همه روشن شود.

وی افزود: به تمامی کسانی که وجوهی را از سازمان در اختیار دارند هشدار می دهم که این وجوه را برگرداند. کسانی هستند که هزار میلیارد تومان سند پیش آنهاست که باید این موارد تعیین تکلیف شود. اگر این افراد قبل از تهیه گزارش و ارائه آن به مرجع قضایی اسناد و اموال را تحویل دهند مقداری از بار تخلفشان کم شده است چرا که بعد از تصویب گزارش قوه قضاییه به موضوع رسیدگی خواهد کرد.

وی در پایان با بیان اینکه ما از قوه قضاییه انتظار رسیدگی به تخلفات متخلفین این پرونده را داریم گفت که تمامی اطلاعات و جزییات این پرونده تاکنون به رئیس مجلس ارائه شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات