رئیس سازمان حج و زیارت از موافقت وزیر حج عربستان برای افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت اعزام زائران ایرانی در عمره آینده خبر داد و گفت: وزیر حج عربستان آمادگی خود را برای اعزام ۷۵۰ هزار زائر ایرانی در عمره آینده اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز، سعید اوحدی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان، با «بندر بن حجار» وزیر حج عربستان در محل دفتر وزیر حج در جده دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار ضمن تحسین نظم زائران ایرانی، برای تسهیل در خدمت رسانی به زائران کشورمان در مشاعر مقدسه دستور ویژه صادر کرد و همچنین برای افزایش ۵۰ درصدی تعداد زائران ایرانی در عمره ۹۳ – ۱۳۹۲ اعلام آمادگی کرد.

اوحدی درباره جزئیات دیدار صمیمانه با وزیر حج عربستان، گفت: در این دیدار، از دقت نظر کشور میزبان به لحاظ تسهیل در امر خدمت رسانی به زائران ایرانی تشکر کردیم. تامین خدماتی ویژه برای زائران ایرانی در ایام تشریق، در قالب یک قرارداد انجام می شود که طرف سعودی در این قراردادها مساعدت کرده و وزیر حج عربستان نیز دستور صریح داده که در ارائه هیچ خدمتی به زائران ایرانی، کوتاهی صورت نگیرد.

وی در تشریح خدمات ویژه ای که در ایام تشریق در اختیار زائران ایرانی قرار می گیرد، گفت: در حج امسال، متراژ زمین هایی که در منا و عرفات در اختیار کشورها قرار می دهند را کاهش داده اند اما از متراژ زمین های در اختیار زائران ایرانی کم نکرده اند. کف چادرهای زائران ایرانی در عرفات با ۲۳ هزار تخته فرش، مفروش می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت از بکارگیری ۲۵۰ یخچال برای کاروان ها در منا و عرفات و استقرار ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه کولر در چادرهای زائران ایرانی در عرفات به عنوان دیگر خدماتی نام برد که برای اولین بار در ایام تشریق در اختیار زائران ایرانی قرار می گیرد.

اوحدی به اظهارات تحسین آمیز وزیر حج عربستان درباره نظم زائران ایرانی اشاره کرد و گفت: دکتر بندر بن حجار در این دیدار عنوان کرد که پنج شنبه گذشته در مدینه حضور داشته و برگزاری دعای کمیل با حضور زائران ایرانی در جوار حرم نبوی را شاهد بوده است. وزیر حج عربستان با اشاره به انضباط در برگزاری مراسم دعای کمیل، نسبت به نظم خاص زائران کشورمان ابراز خشنودی کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت از موافقت وزیر حج عربستان برای افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت اعزام زائران ایرانی در عمره ۹۳ – ۱۳۹۲ خبر داد و گفت: وزیر حج عربستان آمادگی خود را برای اعزام ۷۵۰ هزار زائر ایرانی در عمره ۹۳ – ۱۳۹۲ اعلام کرد و به معاون وزارت حج دستور داد تا سیستم صدور ویزا برای زائران عمره ‎گزار ایرانی از اول ماه صفر باز شود.

اوحدی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار پیام دعوت علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان را به وزیر حج عربستان ابلاغ کرد که مورد استقبال وزیر حج عربستان قرار گرفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات