کارشناس ارشد هواشناسی با اعلام اینکه شبحی از الگوی زمستانه بر نقشه های هواشناسی شکل گرفته است، گفت: از شنبه هفته آینده سواحل دریای خزر بارانی می شود، همچنین در ارتفاعات برخی استان ها شاهد بارش برف خواهیم بود.

به گزارش افکارنیوز، محمد اصغری اظهار داشت: طی ۳ روز آینده دمای هوا در کل کشور افزایش قابل ملاحظه ای می یابد که این افزایش دما در سواحل دریای خزر محسوس تر خواهد بود.

کارشناس ارشد هواشناسی با بیان اینکه طی روزهای آینده شاهد وزش باد گرم در سواحل دریای خزر خواهیم بود، افزود: باد گرم به حدی است که احتمال آتش سوزی در جنگل های این نواحی دور از انتظار نخواهد بود.

اصغری در ادامه با بیان اینکه دمای هوای اردبیل طی روز جاری نسبت به صبح روز گذشته ۱۰ درجه افزایش یافته است، بیان داشت: این امر بیانگر آرامش قبل از طوفان است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون شبحی از الگوی زمستانه بر نقشه های هواشناسی شکل گرفته است به طوری که پیش بینی می شود از شب جمعه همین هفته دمای هوا در اکثر نقاط کشور کاهش قابل توجهی یابد.

وی ادامه داد: بر اساس نقشه های پیش یابی، پیش بینی می شود که از اواخر ساعات جمعه یک توده هوای پرفشار از شمال اروپا وارد کشور شود به طوری که این امر موجب بارش باران در سواحل دریای خزر می شود، ضمن آنکه استان های آذربایجان شرقی و غربی را نیز درگیر می کند.

کارشناس هواشناسی درباره بارش باران در تهران اظهار داشت: در اوایل هفته آینده ارتفاعات استان های زنجان، قزوین، تهران، سمنان شاهد بارش باران خواهند بود.

اصغری درباره روند کاهش دما در هفته آینده نیز گفت: در باند شمالی، میانی و جنوبی کشور به ترتیب شاهد ۱۵،۱۰ و ۵ درجه سانتی گراد کاهش دما خواهیم بود و همین مسئله موجب مواج شدن دریای خزر می شود.

وی همچنین با اشاره به طوفانی شدن بخش های شرقی کشور، اظهار داشت: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته آینده بخش های شمال کشور طوفانی خواهند شد.

اصغری در پایان از بارش برف در ارتفاعات استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، گیلان و مازندران در اوایل هفته آینده خبر داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات