رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، آخرین وضعیت بیماری وبا در کشور را اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز ؛ دکتر محمدمهدی گویا گفت: تعداد مبتلایان به وبا در کشور ۲۰۸ نفر است، که کماکان اکثریت قریب به اتفاق موارد ابتلا را مهاجرین تشکیل می دهند که به صورت غیرقانونی و یکی دو روز قبل از شروع علائم ابتلا وارد کشور شده اند.

وی افزود: اطلاعات دقیق ما نشان می دهد که محل آلودگی در کشورهای مهاجرین بوده است و به دلیل این که آنها طی چندین روز از مسیرهای غیر معمول و تحت شرایط بسیار نامطلوب آب و غذا وارد کشور می شوند، احتمال ابتلا به بیماری را داشته اند که کلیه موارد بلافاصله پس از شناسایی و تشخیص تحت درمان قرار گرفته و بهبودی کامل پیدا کرده اند.

دکتر گویا یادآور شد: درمان همه مهاجران مبتلا به وبا علیرغم هزینه های زیادی که برای سیستم بهداشت کشور ایجاد کرده، به صورت رایگان بوده است.

دکتر گویا افزود: طی هفته گذشته کلیه موارد شناسایی شده این بیماری مربوط به مهاجران غیرقانونی وارد شده به استان های سیستان و بلوچستان و کرمان بوده است.

وی افزود: در کل استان تهران نیز۶ نفر ابتلا به وبا گزارش شده که همه آنها در تماس با مهاجرین غیرقانونی بوده و در حال حاضر هر ۶ نفر بهبود یافته اند.

دکتر گویا خاطرنشان کرد: در هفته ای که گذشت هیچ مورد ابتلا به وبا در تهران گزارش نشده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر در ادامه بر رعایت نکات بهداشت فردی و شستشوی مرتب دست ها با آب و صابون برای پیشگیری از این بیماری تاکید کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات