رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، آخرین وضعیت بیماری وبا در کشور را اعلام کرد.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر محمدمهدی گویا گفت: تعداد مبتلایان به وبا در کشور ۲۰۸ نفر است، که کماکان اکثریت قریب به اتفاق موارد ابتلا را مهاجرین تشکیل می دهند که به صورت غیرقانونی و یکی دو روز قبل از شروع علائم ابتلا وارد کشور شده اند.

وی افزود: اطلاعات دقیق ما نشان می دهد که محل آلودگی در کشورهای مهاجرین بوده است و به دلیل این که آنها طی چندین روز از مسیرهای غیر معمول و تحت شرایط بسیار نامطلوب آب و غذا وارد کشور می شوند، احتمال ابتلا به بیماری را داشته اند که کلیه موارد بلافاصله پس از شناسایی و تشخیص تحت درمان قرار گرفته و بهبودی کامل پیدا کرده اند.

گویا یادآور شد: درمان همه مهاجران مبتلا به وبا علیرغم هزینه های زیادی که برای سیستم بهداشت کشور ایجاد کرده، به صورت رایگان بوده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت بیان کرد: از ۲۰۸ نفر مبتلا به بیماری وبا، متاسفانه ۶ نفر فوت کرده اندکه همگی آنها مهاجران خارجی غیرقانونی بوده و متأسفانه بسیار دیر به مراکز درمانی مراجعه کرده بودند.

گویا افزود: طی هفته گذشته کلیه موارد شناسایی شده این بیماری مربوط به مهاجران غیرقانونی وارد شده به استان های سیستان و بلوچستان و کرمان بوده است.

وی افزود: در کل استان تهران نیز۶ نفر ابتلا به وبا گزارش شده که همه آنها در تماس با مهاجرین غیرقانونی بوده و در حال حاضر هر ۶ نفر بهبود یافته اند.

گویا خاطرنشان کرد: در هفته ای که گذشت هیچ مورد ابتلا به وبا در تهران گزارش نشده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در ادامه بر رعایت نکات بهداشت فردی و شستشوی مرتب دستها با آب و صابون برای پیشگیری از این بیماری تاکید کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات