رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، خواستار همراهی بیش از پیش رسانه ها در انعکاس اخبار صحیح و درست از وضعیت دارویی در کشور شد و گفت: بیماران خاص بیشتر از آنکه دغدغه تهیه دارو را داشته باشند، نیازمند آرامش روحی و روانی برای کنترل بیماری هستند.

به گزارش افکارنیوز ، دکتر عباس زارع نژاد اظهارداشت: بیماران ام اس از جمله بیمارانی هستند که می بایست همواره از شرایط روحی و روانی مناسبی برای کنترل بیماری برخوردار باشند. زیرا، با کوچکترین استرس و اضطرابی، وضعیت بیماری آنها تشدید می شود.

وی با تاکید بر تلاش وزارت بهداشت و سازمانهای بیمه گر برای تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص، افزود: اقدامات سازمان غذا و دارو و بیمه ها در یک ماه اخیر این بوده است که بیماران از بحران دارویی خلاص شوند و بتوانند داروهای مورد نیازشان را با کمترین مشکل و ارزانترین قیمت تهیه کنند.

زارع نژاد، بازگشت قیمت داروی بیماران ام اس به نرخ سال ۹۱ را مورد اشاره قرار داد و گفت: روند کاهش قیمت داروهای بیماران خاص از ابتدای مهر ماه آغاز شده و به تدریج توسط سازمانهای بیمه گر حمایت می شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکید کرد: آنچه مسلم است، اینکه رسانه ها نقش بسزایی در همراهی وزارت بهداشت برای اطلاع رسانی اخبار دارویی دارند و از این رو، انتظار می رود این تعامل بین وزارت بهداشت و رسانه ها، بیش از پیش تقویت شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات