فرمانده دریابانی هرمزگان از دستگیری دو هزار و ۵۰۰ تبعه غیرمجاز افغانی، پاکستانی و بنگالی طی ۶ ماه نخست سال جاری در آب های این استان خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سرهنگ محمد ایزدی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پلیس در نظام اسلامی با مردم است و مردم نیز به نوعی با پلیس هستند.

وی افزود: ارتباط اجتماعی، اعتماد اجتماعی و مشارکت اجتماعی سه محور اصلی کار پلیس دریابانی است که اعتماد اجتماعی از دو مورد دیگر برای پلیس اولویت بیشتری دارد.

فرمانده دریابانی هرمزگان ادامه داد: در عین حال اجازه نفس کشیدن به هیچ فکر بیمار و دست آلوده را نمی دهیم.

ایزدی در ادامه از اجرای ۸۹ برنامه توسط پلیس دریابانی هرمزگان برای هفته ناجا خبر داد و افزود: همایش استانی مرزبانان نمونه کشور که طی آن از ۱۲۰ مرزبان در راستای تجلیل، هم اندیشی و همفکری دعوت می شود از جمله برنامه های مهم یاد شده است.

وی همچنین از ارائه خدمات ویژه مجانی توسط دریابانی به مردم جاسک طی هفته ناجا خبر داد.

این فرمانده انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پلیس دریابانی هرمزگان در ۱۲ مولفه اساسی از جمله کشف مشروبات، احشام و قاچاق سوخت طی سال ۹۱ تاکنون افزایش کشفیات داشته، گفت: این امر نشانگر دو موضوع اقتدار مرزبانی در تمامی بخش ها و مشخص شدن محورهای عملیاتی و تمرکز بر روی آنها است.

ایزدی همچنین از دستگیری دو هزار و ۵۸۰ نفر تبعه غیرمجاز افغانی، پاکستانی و بنگالی توسط پاسگاه ها و گشت های دریایی طی شش ماهه نخست سال جاری در آب های هرمزگان خبر داد.

ایزدی همچنین افزود: میزان کشفیات مواد مخدر نیز طی شش ماهه نخست سال جاری در استان توسط پلیس دریابانی، برابر با کل کشفیات در سال گذشته است.

وی یادآور شد: در رابطه با مواد مخدر ۱۳۴ نفر توسط پلیس دریابانی استان دستگیر شدند.

فرمانده دریابانی هرمزگان متذکر شد: طبق مطالعات صورت گرفته افراد خاصی مبادرت به قاچاق مواد مخدر در آب های استان به سمت کشورهای حوزه خلیج فارس می روند.

ایزدی همچنین از کشف شش میلیون لیتر سوخت قاچاق طی مدت زمان مذکور خبر داد و افزود: در جریان مقابله با سوخت قاچاق ۱.۵ میلیون لیتر نیز اتلاف شده است.

وی ادامه داد: در نیمه نخست سال جاری ۸۸۷ هزار و ۳۴۰ قلم انواع کالای قاچاق و چهار هزار و ۱۴۰ راس احشام نیز توسط پلیس دریابانی استان کشف شده است که دو برابر کشفیات در دو سال گذشته است.

فرمانده دریابانی هرمزگان با بیان اینکه ۱۲ هزار شناور مختلف در استان وجود دارد، افزود: در حال حاضر ۱۰ هزار فروند از این شناورها ساماندهی و پلاک گذاری شده است.

ایزدی از توقیف ۷۶۴ شناور فاقد مجوز نیز طی ماه های گذشته توسط پلیس دریابانی خبر داد.

این مسئول اضافه کرد: همچنین یک هزار و ۷۹۰ قاچاقچی در شش ماهه نخست سال جاری توسط پلیس دریابانی دستگیر و یک هزار و ۴۰۰ پرونده نیز تشکیل شده است.

فرمانده دریابانی هرمزگان در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس با بیان اینکه پلیس دریابانی هر ساله به امر تقویت ناوگان شناوری خود توجه دارد، اضافه کرد: وضعیت کنونی ناوگان شناوری پلیس دریابانی از پیشرفت قابل توجهی نسبت به سال های گذشته برخوردار شده و پیشرفت زیادی کرده است.

وی همچنین افزود: به عنوان نمونه طی ماه گذشته تعدادی شناور مناسب به ناوگان شناوری سبک پلیس دریابانی استان افزوده شد.

ایزدی در پایان گفت: در مقابله با مواد مخدر در دریا پس از دستور ایست در صورت فرار و یا مقابله قاچاقچیان حتما به سمت قاچاقچیان و خاطیان شلیک می کنیم و این یک قانون است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات