دادگاهی در مالزی دو دختر ایرانی را به جرم قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم کرد.

به گزارش افکارنیوز، در خبری که اغلب رسانه های مالزی به پوشش آن پرداختند دو دختر ایرانی که به نظر فریب یک قاچاقچی ایرانی را خورده اند پس از تحمل ۳۳ ماه زندان به اعدام محکوم شدند.

دادگاه عالی شهر شاه عالم مالزی در آخرین جلسه بررسی پرونده این دو متهم، شهرزاد ۳۱ ساله و ندا ۲۶ ساله را به اعدام با طناب دار محکوم کرد، مجازاتی که منتظر اغلب قاچاقچیانی است که توسط پلیس مالزی دستگیر می شوند.

عبدالعلیم عبدالله، قاضی دادگاه دلایل دو متهم مبنی بر بیگناهی و فریب خوردن را قبول نکرده و اظهار کرد که دفاعیه آنان نتوانست دلیل قانع کننده ای مبنی بر بی گناهی شان ارائه کند.

در اظهارات متهمان در دادگاه آمده بود که آن ها برای اولین بار از طریق یک دوست مشترک به نام علیرضا با یکدیگر آشنا شدند که برای شان اقامت رایگان در سوریه ترتیب داده بود. علیرضا سپس به آن ها پیشنهاد می دهد که سفری رایگان به مالزی داشته باشند و به همراه خود مقداری مواد غذایی هم چون بیسکویت به مالزی ببرند. با قبول این پیشنهاد فرد دیگری با نام بهزاد به هتل محل اقامت آن ها رفته و چمدان های حاوی مواد خوراکی را تحویل شان می دهد.

این در حالی است که به گفته پلیس مواد مخدر در میان لباس های دو متهم در چمدان جاسازی شده بود.

شهرزاد و ندا به ترتیب به همراه ۲.۶ و ۲.۷ کیلوگرم ماده مخدر مت آمفنتامین صبح ۱۵ دسامبر ۲۰۱۰ در فرودگاه بین المللی کوالالامپور دستگیر شدند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات