استعمال دخانیات در کشور عربستان ممنوع است، هرچند بسیار مشاهده می شود افراد مقیم این کشور در حال کشیدن سیگار هستند اما طبق قوانین عربستان جریمه استعمال دخانیات در حرمین شریفین تا ۶ ماه حبس است که می تواند برای متخلف اعمال شود.

به گزارش افکارنیوز ، مطالعه و به کارگیری توصیه های مربوط به راهنمای سفر حج، ضمن کاهش آسیب ها و خطرات احتمالی، فرصت استفاده هر چه بهتر از معنویت و ترقی و تعالی روحی را فراهم می آورد چه بسا در مواردی، کم توجهی یک زائر به این توصیه ها می تواند شیرینی این سفر معنوی را به کام همه تلخ کند.

** فعال کردن Pin Code گوشی موبایل به حفاظت آن کمک می کند. همچنین چاپ عکس و انتقال فیلم و اطلاعات رایانه و موبایل امنیت ندارد. ضمناً توصیه می شود هنگام خرید سیم کارت عربی، سیم کارت ایرانی را خودتان از گوشی خارج کنید تا احتمالاً سرقت نشود.

** هنگام وضو گرفتن در سرویس های عمومی کسانی پیشنهاد می دهند که مراقب وسایل شما هستند در حالی که احتمال سرقت وجود دارد.

** همراه داشتن وسایل و بار اضافی در ایام تشریق برای زائر تولید دردسر می کند.

** استعمال دخانیات در کشور عربستان ممنوع است، هر چند بسیار مشاهده می شود افراد مقیم این کشور در حال کشیدن سیگار هستند اما طبق قوانین عربستان جریمه های استعمال دخانیات در خیابان تا سقف ۲۰۰ ریال و استعمال دخانیات در حرمین شریفین تا ۶ ماه حبس است که قاضی می تواند برای متخلف حکم کند.

** تمامی مراکز و قسمت های حرمین شریفین و بقیع مطهر و سایر مراکز زیارتی توسط دوربین های مداربسته به طور مرتب در حال کنترل است.

بدیهی است قسمت هایی از حرمین که به بانوان اختصاص دارد از این امر مستثنی نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات