رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: آکادمی آموزش آمبودزمانی آسیایی قصد دارد ضمن همکاری نزدیک با نهادهای بین المللی، فرآورده های آموزشی و پژوهشی خود را به شکل مستقیم و یا مجازی در اختیار علاقه مندان قرار دهد.

به گزارش افکارنیوز، ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مراسم افتتاح آکادمی آموزش آمبوتمان آسیایی که دقایقی پیش در پژوهشکده نیرو برگزار شد، گفت: تلاش های دو ساله سازمان بازرسی کل کشور و همکاری نزدیک با مراکز علمی در دانشگاه و حوزه بویژه انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علوم قضایی به منظور تبادلات علمی زمینه های لازم برای تاسیس آکادمی را فراهم کرد.

وی افزود: مسئولان جمهوری اسلامی ایران با سخاوتمندی پس از فراهم کردن مقدمات آموزشی لازم در حال تدوین برنامه های آموزشی هستند.

سراج تاکید کرد: این برنامه ها پس از تائید مراجع ذی ربط برای علاقه مندان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: آکادمی قصد دارد ضمن همکاری نزدیک با نهادهای بین المللی مانند آکادمی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم ملل متحد (UNODC) و نیز آکادمی های ملی کشورهای مختلف فرآوردهای آموزشی و پژوهشی خود را به شکل مستقیم و یا مجازی در اختیار علاقه مندان قرار دهد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: امروز این امکان برای کشورهای قاره کهن آسیا فراهم شده تا تجارب آموزشی و پژوهشی خود را در اختیار آکادمی قرار دهند و با تعامل موثر خود زمینه ارتقای دانش آمبودزمان های آسیایی را فراهم آورند.

سراج تأکید کرد: آکادمی پذیرای استادان و پژوهشگران کشورهای آسیایی است و از پیشنهادهای سازنده اعضاء و سایر مدعوین برای اجرای هرچه بهتر برنامه های خود و تحقق اهداف انجمن آمبودزمان آسیایی استقبال می کند.

وی افزود: برنامه آکادمی پس از رایزنی با اعضای هیئت مدیره انجمن و نهایی شدن آن برای همه کشورهای عضو ارسال خواهد شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایان ابراز امیدواری کرد که در اجلاس بعدی گزارش مطلوبی از فعالیت های آکادمی را به اطلاع اعضای آمبودزمان آسیایی و علاقه مندان به فعالیت های آمبودزمانی و مبارزه با فساد برساند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات