معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان از ثبت ۱۲ هزار و ۸۱ مورد ازدواج در نیمه اول امسال در همدان خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، اسدالله ربانی مهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در نیمه اول امسال ۱۲ هزار و ۸۱ مورد ازدواج به ثبت رسیده و یک هزار و ۸۶۰ مورد طلاق نیز در این مدت ثبت شده است.

وی افزود: نسبت ازدواج در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه آن درسال گذشته تفاوت چندانی نداشته و بر اساس آمار موجود یکسان است.

دلیل ۷۰ درصد طلاق ها عدم توجه به آموزه های دینی است


ربانی مهر تصریح کرد: ۷۰ درصد طلاق های صورت گرفته عدم توجه به آموزه های دینی در انتخاب همسر بوده است که ۳۰ درصد علت طلاق ها را سایر موارد تشکیل می دهد و سال گذشته در مجموع سه هزار و ۴۹۹ مورد طلاق در استان به ثبت رسیده است.

هیچ سایت همسریابی تحت پوشش اداره کل ورزش و جوانان نیست


ربانی مهر به سایت های همسریابی اشاره کرد و گفت: هیچ نوع سایت همسریابی تحت پوششش اداره کل ورزش و جوانان استان نبوده و از این مجموعه مجوز ندارند.

ثبت نام ۱۵۰ زوج همدانی برای شرکت در جشنواره پیوند آسمانی


وی همچنین از ثبت نام ۱۵۰ زوج برای شرکت در جشنواره پیوند آسمانی خبر داد و گفت: ۱۵۰ زوجی که برای شرکت در این جشنواره ثبت نام کرده اند مهریه آنها بین یک تا ۱۴ عدد سکه بهار آزادی بوده است.

وی به شعار هفته ازدواج" ازدواج آگاهانه، آسان و پایدار" اشاره کرد و افزود: با نگاه و توجه ویژه به این شعار باید شرایط ازدواج را با برنامه ریزی ها و همکاری سایر دستگاه های مرتبط فراهم کنیم.

ربانی مهر گفت: در هفته ازدواج ۱۸ برنامه مختلف و متنوع برگزار خواهد شد که هدف اصلی بحث فرهنگ سازی بوده و تمامی برنامه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان استان همدان خاطرنشان کرد: امروز دوشنبه جشن روز ازدواج در آرامگاه بوعلی سینا برگزار می شود که بسیاری از زوجها برای شرکت در این برنامه ثبت نام کرده اند.

وی افزود: یکی از برنامه های هفته ازدواج دیدار با خانواده معظم شهدا و جانبازاستان است که هدف، دیدار با همسران نمونه جانبازان و شهداست.

ربانی مهر تاکید کرد: یکی از مشکلات جامعه عدم فرهنگ سازی استفاده از مشاوره ازدواج است، اما اداره کل استان ورزش و جوانان همدان اقدام به راه اندازی مشاوره ازدواج کرده است و استفاده از مشاوره های ازدواج به صورت تلفنی بوده و جوانان می توانند از این شرایط بهره مند شوند.

۱۵ هر ماه کلاس مشاوره در اداره ورزش و جوانان استان برگزار می شود


ربانی مهرتاکید کرد: کلاس های مشاوره ازدواج توسط مجموعه ورزش و جوانان همدان از۱۵ مهرماه آغاز می شود و برگزاری این کلاس ها تداوم خواهد داشت به گونه ای که جوانان می توانند از ماه جاری ۱۵ هر ماه به صورت رایگان در این کلاسها شرکت کنند.

وی ادامه داد: از هر زوجی که در ۱۵ مهر ماه سالجاری سالروز ازدواج و ۲۶ شهریورماه ولادت امام رضا (ع) سالجاری به عقد یکدیگر در آمده باشند و مهریه آنها بین یک تا ۱۴ عدد سکه بهار آزادی بوده است درهفته ازدواج تقدیر به عمل می آید.

راه اندازی مجمع خیرین ازدواج در آخر مهر ماه سالجاری


معاون فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان همدان از راه اندازی مجمع خیرین ازدواج خبر داد و گفت: این مجمع آخر مهر ماه سالجاری راه اندازی می شود و این مجمع مقدمات ازدواج آسان را برای زوجین فراهم می کند.

۱۲ سمن جدید در اداره ورزش و جوانان ثبت نام کرده اند


ربانی مهر همچنین از ثبت ۱۲ سمن جدید در سالجاری تحت پوشش اداره کل ورزش و جوانان همدان خبرداد و گفت: ۱۲ سمن فعال در حوزه جوانان هستند که از این تعداد ۶ مورد در حوزه امور ازدواج فعالیت می کنند.

وی افزود: پنج طرح پژوهشی در حوزه ازدواج به مجموعه استانداری استان مطرح شده که تا کنون با سه مورد از آنها موافقت شده است.

وی به عملکرد بانکها برای ارائه وام ازدواج به زوجین اشاره کرد و گفت: برخی بانک ها همکاری خوبی در این زمینه داشته اند؛ اما برخی دیگر از بانکها با مشکل کمبود اعتبار مواجه بودند.

ربانی مهر با اشاره به اینکه در سالجاری هشت هزار و ۷۲۵ نفر موفق به دریافت وام ازدواج شده اند، تصریح کرد: استان همدان یک میلیون و ۷۵۸ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۶۲۷ هزار و ۴۴۲ نفر جوان هستند و رده سنی مورد نظر برای جوانان بین ۱۴ تا ۲۹ سال در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ۱۱۳ هزار و ۱۰۵ نفر جمعیت جوان شهری را خانمها و ۱۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر را آقایان تشکیل می دهند.

ربانی مهر از ساخت مستندی در زمینه طلاق با همکاری اداره کل زندانهای استان همدان خبر داد و گفت: با ساخت این مستند می توان بسیاری از علتهای طلاق را ریشه یابی کرد و آمار طلاق را با برنامه ریزی ها کاهش داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات