رئیس اداره سلامت کودکان و ترویج تغذیه با شیر مادر وزارت بهداشت از دستور فوری برای بررسی و برخورد با تولید کننده محلول چاه بازکنی که باعث آسیب کودکان شده است، خبر داد.

به گزارش افکارنیوز، سیدحامد برکاتی در نشست خبری روز جهانی کودک در مرکز طبی کودکان درباره چگونگی پیگیری کودکانی که بر اثر مصرف محلول چاه بازکن دچار آسیب شده اند، اظهار داشت: در مورد این پرونده به صورت فوری و مستقل برای جمع آوری مستندات جهت ارائه به مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت اقدامات لازم برای بررسی و برخورد با تولید کننده این محلول چاه بازکن صورت پذیرفته است.

رئیس اداره سلامت کودکان و ترویج تغذیه با شیر مادر وزارت بهداشت ادامه داد: به دستور معاونت بهداشت وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواسته شده که مستندات مربوط به این امر را جمع آوری کند.

برکاتی افزود: از طرف دیگر بر اساس ماده ۳۷ قانون برنامه پنجم توسعه وزارت بهداشت مکلف است کالاهای آسیب رسان سلامت را احصا کند. در این راستا در ۲۳ شهریور ماه طی مکاتبه ای از سوی معاونت بهداشتی وزارتخانه از دانشگاه ها خواسته شد که طی پنج سال گذشته هر ماده ای که منجر به آسیب به کودکان شده اعم از خوراکی، اسباب بازی را به ما اعلام کنند. تا بر اساس قانون تصمیم گیری های مربوطه صورت گیرد. دانشگاه ها تا انتهای آبان ماه فرصت دارند که این موارد را به وزارت بهداشت معرفی کنند.

رئیس اداره سلامت کودکان و ترویج تغذیه با شیر مادر وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: البته در این باره مادران کشور نیز باید بیش از گذشته توانمند شوند. بسته آموزشی مربوط به این موضوع تهیه شده که از نیمه دوم امسال در دست اجرا قرار می گیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات