رئیس سازمان بهزیستی گفت: در سال گذشته ۶۷ هزار شغل برای معلولان فراهم شد که ۳۰ هزار شغل دیگر را تا پایان سال تعهد می کنیم.

به گزارش افکارنیوز، همایون هاشمی در حاشیه دومین کنگره توانبخشی حرفه ای در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح اشتغال معلولان اظهار داشت: در این طرح سازمان بهزیستی، وزارت رفاه، سازمان فنی و حرفه ای و برخی از سازمانهای دیگر دخیل هستند.

وی اضافه کرد: این طرح را می توان با مختصات و شرایط هر استان منطبق کرد و پایلوت آن اجرا شده و برای فاز فراگیر آن هفته گذشته جلسه ای برگزار کردیم و تصمیم گیری شد که اواسط آبان ماه ابلاغ شود. پیش بینی می شود بعد از اجرای طرح ۷۰ درصد افرادی که منتظر اشتغال هستند و آماده سازی اشتغال را پشت سر گذاشته اند وارد کار شوند. البته این را هم باید در نظر داشت که اشتغال برای افراد سالم سخت است و برای معلولان سخت تر.

هاشمی با بیان اینکه تا سال گذشته ۶۷ هزار شغل برای معلولان در نظر گرفته بودیم و به اجرا رسید تصریح کرد: امسال هم در چند روز اخیر آمار ۳۰ هزار شغل را تا پایان سال تعهد کردیم که ۲۴۰۰ شغل آن مربوط به ۳ درصد معلولان می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به بررسی ها به نظر می رسد با این طرح اشتغال در طول ۲ سال به ۱۲۰ هزار شغل برای معلولان برسد که قسمت عمده نیازهای معلولان رفع می شود.

هاشمی درباره سرای سالمندان هنرمند نیز گفت: این کار کار خوبی بود و سازمان بهزیستی هیچ رقمی در این زمینه هزینه نکرد بلکه کار جهاد دانشگاهی بود. این ارگان ۲۵ نفر ظرفیت داشت که ۱۰ نفر آن را در اختیار معلولان بهزیستی قرار داد.

وی اضافه کرد: قرار است تعدادی از خیرین توسعه توانبخشی فاز ۲ را انجام دهند که در این فاز سازمان بهزیستی ۳۰ میلیون تومان تعهد کرده است که هنوز پرداخت نکرده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات