نمایندگان هیات های آسیایی سازمان بازرسی کل کشور به بیان نظرات و پیشنهادهای خود در ارتباط با اساسنامه و انتخاب ریاست جدید برای آمبودزمان پرداختند.

به گزارش افکارنیوز، جلسه هیات مدیره سیزدهمین اجلاس آمبودزمان آسیایی امروز با حضور میهمانان خارجی و قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در سازمان بازرسی کل کشور تشکیل شد.

" سراج" در ابتدای سخنانش ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان خارجی گفت: به نمایندگی از قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران به تک تک نمایندگان شرکت کننده در این اجلاس خیرمقدم و خوشامد عرض کرده و امیدواریم اوقات و خاطرات خوبی را داشته باشند.

در ادامه" خبره" دبیر سیزدهمین اجلاس آمبودزمان به نمایندگی از قاضی سراج تصریح کرد: ما ناگزیر هستیم رئیس جدید را برای هیات جدید انتخاب کنیم چرا که در اجلاس ژاپن مقرر شده بود تا اجلاس بعدی که در تهران است رئیس آمبودزمان به نحو ضمنی از کشور تایلند باشد.

وی ادامه داد: بنده با ایده های نمایندگان شرکت کننده در این اجلاس موافقم و این پیشنهاد مبنی بر اینکه ما باید اساسنامه را اصلاح کنیم حرف کاملا درستی است چرا که چنانچه ما با مشکلی مواجه شویم می توانیم منابع را برطرف کنیم.

خبره گفت: نتیجه ای که دراین جلسه می خواهم اعلام کنم این است که ما باید رئیس آبوجزمان را که باید پست خالی را پر کند مشخص کنیم و همینطور اصلاح اساسنامه نیز جزء برنامه های ما است.

دبیر سیزدهمین اجلاس آمبودزمان اظهار داشت: ریاست تایلند با تصمیم مجمع در آمبودزمان باقی خواهد ماند و اعضای آمبودزمان و هیات مدیره تغییری نخواهند کرد.

وی تصریح کرد: در بند ۲ و ۹ ماده ۷ اساسنامه آمبودزمان آمده که اعضای هیات مدیره برای چهار سال توسط مجمع انتخاب شده اند بنابراین هنوز دوسال دیگر از ماموریت ما باقی مانده است و به این مهم در قسمت اخیر بند ۹ اشاره شده است.

خبره گفت: در صورتی که رئیس و یا نایب رئیس آمبودزمان غیبت طولانی نداشته و به هر دلیلی نتواند به وظایف خود عمل کند برای مدت باقیمانده هیات مدیره می تواند از بین اعضای خود یک عضو را به عنوان رئیس و عضو دیگر را به عنوان نایب رئیس به مجمع پیشنهاد کند و به تایید مجمع، رئیس و نایب رئیس به وظایف خود عمل خواهند کرد.

رئیس موقت آمبودزمان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در ایران اظهار داشت: ما اینجا آمده ایم تا هدف ها و سیاست ها، برنامه ها و تجربه های گذشته خود را با هم در میان بگذاریم و امیدواریم این اجلاس و نشست به دلیل انتقال تجربیات گذشته مان به یکدیگر به ارائه روش های مطلوب برای آمبودزمان در سطح جهان دست یابیم.

گفتنی است؛ در این جلسه محورها و عقیده های نمایندگان کشورهای آسیایی که در این اجلاس حضور داشتند، مورد بررسی قرار گرفت و محورهای اصلی این اجلاس ترویج اخلاق دینی و معنویت گستری به مثابه اثربخش آمبودزمانی، الزامات و بایسته های آمبودزمان حرفه ای و کارآمد، شیوه های هم افزایی منطقه ای و بین المللی و آمبودزمانی و تقویت مسئولیت های آمبودزمانی در اجتماع از محورهای اصلی اجلاس است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات