تریلر نفتکش حامل نفت خام در جاده گهرباران شهرستان میاندرود به سمت چب منحرف و مخزن نفت این تریلر در کانال کنار جاده واژگون شد.

به گزارش افکارنیوز ، جاده گهرباران استان مازندران که یکی از جاده های ترانزیتی کشور محسوب می شود، در طی این چند سال اخیر بی مهری زیادی را از سوی مسئولان به خود می بیند.

عصر امروز سانحه رانندگی در جاده گهرباران شهرستان میاندرود روی داد که خوشبختانه تلفات جانی نداشت.

تریلر حامل نفت خام که به سمت نیروگاه شهید سلیمی نکا در حال حرکت بود از مسیر خود منحرف شد.

این تریلر نفتکش در سه راه پنبه چوله جاده گهرباران به سمت چپ منحرف و مخزن حامل نفت خام به سمت راست واژگون شد.

پس از جدا شدن مخزن حامل نفت خام از تریلر به سمت کانال آب حاشیه این جاده واژگون شد.

شاهد عینی این حادثه علت اصلی این سانحه را کم عرض بودن جاده گهرباران دانست و گفت: این اولین تصادفی نیست که در جاده گهرباران رخ می دهد بلکه همه روزه ما شاهد چنین تصادف هایی در این محور هستیم.

محمد معافی با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۳۰۰ تریلر نفتکش در این جاده در حال عبور و مرور هستند، تصریح کرد: عبور و مرور این تعداد تریلر در این محور جاده را برای مردم روستا نشینان جاده گهرباران نا امن کرده است.

این شهروند میاندرودی خواستار اجرای تعریض جاده گهربارن تا پاسگاه جاده گهرباران از شهرستان میاندرود شد.

با توجه به اینکه جاده گهرباران راه ارتباطی حدود ۳۰ روستا و نیروگاه شهید سلیمی نکا، بندر امیرآباد، زمین های دشت ناز و چندین شرکت صنعتی دیگر است، راه فعلی برای این تعداد حمل و نقل مناسب نیست.

جاده ای که در امتداد آن حدود ۳۰ روستا قرار دارد و جمعیت ثابت آن به بیش از ۴۰ هزار نفر می رسد راه فعلی برای این تعداد حمل و نقل مناسب نیست.

محور گهرباران در شهرستان میاندرود یکی از محورهای پرتردد و مهم استان مازندران و کشور است که به دلیل غفلت مسئولان در سال های گذشته به عنوان یک محور درجه دو و فرعی معرفی و از اعتبارات مناسب برای تعریض و کاهش نقاط خطرناک برای زندگی مردم بی نصیب مانده است.

با رفت و آمد ماشین های ترانزیتی بندر امیرآباد و شرکت کشتی سازی صدرا منطقه برای مردم و کشاورزان این منطقه ناامن شده است.

اقدامات تعریضی از سه راه اسلام آباد تا چهار راه ورکلاء انجام شده است، اما در بخش گهرباران تاکنون هیچ گونه اقدام مؤثری صورت نپذیرفته است.

مردم روستائیان جاده گهرباران از مسئولان استان مازندران به ویژه اداره کل راه و شهرسازی مازندران خواستار اجرای طرح تعریض این جاده تا پاسگاه گهرباران و جلوگیری از عبور کامیون های سنگین در این محور هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات